به روز شده: 10 ساعت و 4 دقیقه قبل
کد مطلب: 73933
زمان انتشار: شنبه 29 تیر 1398 - 14:05:08

۹۰۰ بازداشتی از قدس، یک سوم آنها کودکان فلسطینی و زنان در حصر خانگی

۹۰۰ بازداشتی از قدس، یک سوم آنها کودکان فلسطینی و زنان در حصر خانگی
حقوق بشر  > جهان  - به دنبال اعلام اینکه ۹۰۰ فلسطینی از شهر قدس از جمله چندین زن و کودک از اوایل ۲۰۱۹ بازداشت شده‌اند و اصرار مقامات رژیم صهیونیستی برای تخریب ۱۰۰ خانه در شهرک‌های سلوان و صور باهر در قدس هزاران فلسطینی از این شهر نماز جمعه را در این منطقه به جای آورده و طرح‌های رژیم اشغالگر اسرائیل را محکوم کردند.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، حماده حماده، رئیس کمیته ساکنان محله وادی الحمص اعلام کرد که ساکنان نماز جمعه را برای پنجمین هفته متوالی در شهرک‌های صور باهر و سلوان بجا آوردند و تصمیمات و عملیات تخریب منازل مسکونی و مجتمع‌های تجاری در شهر قدس و سرکوب و بازداشت را محکوم کردند.

حماده گفت: وکیل محله وادی الحمص درخواستی را به دادگاه ارائه داده و در آن از ارتش خواست عملیات تخریب را در وادی الحمص انجام ندهد.

مرکز پژوهش‌های اسرای فلسطین اعلام کرد که افزایش واضحی را در میزان بازداشت فلسطینی‌ها از اوایل سال میلادی جاری در شهر قدس شاهد بوده است طوری که ۹۰۰ مورد بازداشت در شهرک‌ها و مناطق قدس گزارش شده است.

ریاض الاشقر، پژوهشگر و سخنگوی رسانه‌ای این مرکز اعلام کرد که بازداشت‌ها تنها در شهر قدس یک سوم میزان بازداشت‌هایی است که طی شش ماه گذشته در سرتاسر اراضی اشغالی صورت گرفته است. بازداشت‌ها به ۲۶۰۰ مورد رسیده است که نشان می‌دهند ساکنان قدس به طور واضح هدف قرار گرفته‌اند.

الاشقر گفت: ماه فوریه شاهد بیشترین بازداشت‌ها بودیم و این همزمان با بازگشایی باب الرحمه به روی نمازگزاران بود. بازداشت‌ها در شهر قدس بر کودکان متمرکز بود که به ۳۰۰ مورد رسید و یک سوم بازداشت‌ها را شامل می‌شود. بیش از ۱۷ کودک بازداشتی سنشان زیر ۱۲ سال است.

در این گزارش آمده است که رژیم اشغالگر اسرائیل به هدف قرار دادن زنان ساکن قدس و نگهبانان مسجد الاقصی ادامه می‌دهد و طی ۲۰۱۹ تعدادی از آن‌ها را بازداشت کرده است. تعداد زنان بازداشتی از شهر قدس به ۴۳ مورد می‌رسد که تعدادی از آن‌ها تحت حصر خانگی هستند.

 

 

کلید واژه: فلسطین
کد مطلب: 73933
زمان انتشار: شنبه 29 تیر 1398 - 14:05:08
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-3

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد