به روز شده: 10 ساعت و 7 دقیقه قبل
کد مطلب: 73936
زمان انتشار: شنبه 29 تیر 1398 - 14:25:39

پیوستن همه مدارس به شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال ۹۸

کودکان  - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیوستن همه مدارس کشور­ به شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال خبر داد.

به گزارش صدا و سیما، آذری جهرمی در نمایشگاه الکامپ گفت: ایران هوشمند برای هوشمندسازی به تجهیزات و شاخص‌های زیادی نیاز دارد که یکی از شاخص‌های مهم، مدارس هوشمند است و قانونگذار به درستی در برنامه ششم توسعه در ماده ۶۹ بر هوشمندسازی مدارس­ تاکید کرده است.
وی افزود: تفاهمنامه‌ای که امروز با حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش امضا کردیم این است که مدارس را هوشمند کنیم و تکلیف قانونی ماست که باید انجام دهیم.
آذری جهرمی گفت: تامین زیرساخت‌های ارتباطی یک مرحله است که بر عهده وزارت ارتباطات قرار دارد و تمام مدارس کشور باید تا پایان سال ۹۸ به شبکه ملی اطلاعات متصل شود.
وی گفت: در مناطق شهری و زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت این کار به صورت رایگان انجام می‌شود و در بقیه موارد اگر هزینه داشته باشد، وزارت ارتباطات برای اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات حتما تخفیف قابل توجهی­ در نظر خواهد گرفت.
آذری جهرمی افزود:­ مدرسه هوشمند با فرآیندهایش هوشمند می‌شود­ و مدارس فقط با رایانه و تبلت، هوشمند نخواهد شد و این را که فرایند‌ها چه چیز‌هایی هستند و چگونه ارائه می‌شوند، بر عهده استارتاپ‌ها گذاشته ایم.
وزیر ارتباطات تاکید کرد: استارتاپ های­ علاقه مند، خدمات ابری مورد نیاز مدارس را تهیه می‌کنند و از وزارت ارتباطات گواهی­ می‌گیرند یعنی به صورت مشترک فرایندی که با وزارت آموزش و پرورش تفاهم کرده ایم، انجام می‌شود و ­این استارتاپ‌ها در مدارس به صورت بخش خصوصی خدمات ارائه می‌کند.

کد مطلب: 73936
زمان انتشار: شنبه 29 تیر 1398 - 14:25:39
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+3

دیگر مطالب