به روز شده: 9 دقیقه قبل
کد مطلب: 73965
زمان انتشار: دوشنبه 31 تیر 1398 - 08:54:24

بحران بی خانمانی در جنوب کالیفرنیا

بحران بی خانمانی در جنوب کالیفرنیا
حقوق بشر  > جهان  - نتایج سرشماری جدید نشان می‌دهد که شمار افراد بی خانمان و کارتن خواب در شهر‌های بخش شمالی آمریکا رشد صعودی داشته است.

به گزارش میزان نتایج سرشماری‌های جدید نشان می‌دهد شمار افراد بی خانمان در برخی از شهر‌های جنوبی کالیفرنیا آمریکا افزایش یافته است.

 
در میان این شهر‌ها شهر "سانی ویل" رشد ۱۴۷ درصدی افراد بی خانمان در سرشماری ۲ سالانه از خود نشان داده است.

همچنین سرشماری انجام شده از آغاز سال جاری نشان می‌دهد شمار افراد بی خانمان و کارتن خواب در شهر‌های بخش شمالی آمریکا به شدت رشد صعودی داشته است.
 
شهر‌هایی که بیشترین شمار افراد بی خانمان را به خود اختصاص می‌دهند، "سانی ویل، مایل پیتاس و مونتن ویو " به ترتیب ۱۴۷ درصد، ۸۹ درصد و ۴۶ درصد افزایش یافته‎اند.
 

بحران بی خانمانی در شهر‌های خلیج جنوبی آمریکا
 
به گزارش مرکوری نیوز، نتایج این سرشماری دو سالانه که به منظور شمارش افراد بی خانمان صورت گرفت حاکی از آن است که از سال ۲۰۱۷ رشد ۳۱ درصدی داشته است. شمار بی خانمان‌ها به ۹۷۰۶ نفر رسید که در طی یک دهه اخیر به بالاترین میزان سطح خود رسیده است.
 
علاوه بر آن، شمار افرادی که  شب را در خودروها، وسایل نقلیه تفریحی به سر می‌برند از ۸ درصد به ۱۸ درصد افزایش یافته است.

یکی از منابع آگاه در خصوص این سرشماری می‌گوید، "سرشماری انجام شده در مجموع ممکن است نتواند آمار دقیق افراد بی خانمان را نشان دهد چرا که تقریباً غیر ممکن است تا هر فرد بی خانمان را در سطح شهر پیدا کرد. اما آن چیزی که مشخص است، موضوع بی خانمانی است که به بحران فراینده در سراسر آمریکا مبدل شده است."

 

بحران بی خانمانی در شهر‌های خلیج جنوبی آمریکا
شهر "سن خوزه" یکی از بزرگ‌ترین شهر‌ها در منطقه به حساب می‌آید که تعداد افراد بی خانمان در این شهر ۶۰۹۷ نفر اعلام شده که در مقایسه با سال ۲۰۱۷، تا ۴۱ درصد رشد داشته است.

همچنین مقامات "سان ویل" و "مونتن ویو" استدلال کردند که آمار اعلام شده نشان دهنده رشد چشمگیر در میان جمعیت بی خانمان‌ها است.

در شهر " مونتن ویو " مقامات می‌گویند شمار افراد بی خانمان در این شهر ۴۶ درصد افزایش داشته که از ۴۱۶ نفر در سال ۲۰۱۷ به ۶۰۶ نفر در سال ۲۰۱۹ رسید.
 
در شهر "مورگان هیل" شمار بی خانمان‌ها از ۸۱ نفر در سال ۲۰۱۵ به ۳۸۸ نفر در سال ۲۰۱۷ رسید که نشان دهنده رشد ۳۷۹ درصدی بی خانمان در این شهر است.
 

بحران بی خانمانی در شهر‌های خلیج جنوبی آمریکا
علاوه بر سرشماری بی خانمان‌ها در شهر‌های جنوب کالیفرنیا آمریکا، از ۱۳۳۵ نفرد از افراد بی خانمان یک نظرسنجی به عمل آمده و سولاتی پرسیده شده است. ۳۰ درصد از این افراد علت بی خانمانی را از دست دادن شغل، ۲۲ درصد مصرف مواد مخدر، ۱۵ درصد طلاق، ۱۱ درصد زندان بیان کردند.

۳۶ درصد از این افراد گفته‎اند که اولین بار است که کارتن خواب شده‎اند. ۶۷ درصد بیش از یک سال و یا بیشتر است که شب را در خیابان‌ها به سر می‌برند. ۴۵ درصد گزارش داده‎‏اند که به دلیل اختلال جسمی و یا روحی توانایی خود را برای از زندگی مستقل از دست دادند.
کلید واژه: حقوق بشر آمریکا
کد مطلب: 73965
زمان انتشار: دوشنبه 31 تیر 1398 - 08:54:24
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد