به روز شده: 16 ساعت و 5 دقیقه قبل
کد مطلب: 73993
زمان انتشار: سه شنبه 1 مرداد 1398 - 10:41:59

انجام ۱۹۲ زایمان اضطراری در آمبولانس های اورژانس

انجام ۱۹۲ زایمان اضطراری در آمبولانس های اورژانس
زنان  - معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور اعلام کرد: ۱۹۲ مورد زایمان اضطراری در سه ماه نخست سال جاری درون آمبولانس های ۱۱۵ هنگام انتقال مادر باردار به مراکز درمانی و بیمارستانی انجام گرفته است.

به گزارش ایرنا، حسن نوری افزود: در مدت یادشده نیروهای اعزامی اورژانس ۱۱۵ با قید فوریت های امدادرسانی به مادر و کودک این اقدامات را همزمان با زایمان و داخل آمبولانس های اعزامی با موفقیت انجام داده اند.
وی گفت: در اغلب موارد و پس از تماس با اورژانس ۱۱۵، تکنسین های اورژانس پیش بیمارستانی به سرعت در محل حضور یافته و با مراقبت از مادر مراحل زایمان را با حفظ اقدامات لازم برای سلامتی کودک انجام داده اند.
معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور توضیح داد: سرم درمانی، مدیریت صحیح راه هوایی نوزاد، کلامپ کردن و بریدن بند ناف، تخلیه ترشحات دهان نوزاد و سایر فعالیت های مربوط به انجام زایمان های اضطراری از جمله اقدامات موثر نیروهای اعزامی اورژانس در انجام زایمان های یادشده در داخل آمبولانس بوده است.

نوری اضافه کرد: امدادگران اورژانس پس از انجام مراحل درمانی لازم، مادر و نوزاد را نجات داده و برای دریافت خدمات بیشتر بهداشتی به بیمارستان منتقل می کنند.
این مقام مسئول در سازمان اورژانس کشور ادامه داد: این زایمان های اضطراری درون آمبولانسی هنگام انتقال مادران باردار توسط امدادگران اورژانس ۱۱۵ از منزل به بیمارستان در استان های خراسان شمالی، خراسان جنوبی و خوزستان انجام شده است.

معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور افزود: تکنسین های اورژانس ۱۱۵مهارت عملی گرفتن نوزاد، انجام مراقبت های تخصصی از مادر باردار در کابین آمبولانس، اقدامات پیش بیمارستانی در زایمان، خونریزی ها، مراقبت از مادر باردار و نوزاد تازه متولد شده و فوریت های پزشکی در حاملگی های پرخطر را فراگرفته اند.

ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی، در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیرمترقبه و فوریت‌های پزشکی در هنگام بروز بیماری‌های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت‌های اصلی سازمان اورژانس کشور است.

کد مطلب: 73993
زمان انتشار: سه شنبه 1 مرداد 1398 - 10:41:59
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

دیگر مطالب