به روز شده: 11 ساعت و 23 دقیقه قبل
کد مطلب: 73995
زمان انتشار: سه شنبه 1 مرداد 1398 - 11:49:50

ایتالیا بار دیگر طرح سهمیه‌بندی پذیرش پناهجویان را رد کرد

ایتالیا بار دیگر طرح سهمیه‌بندی پذیرش پناهجویان را رد کرد
حقوق بشر  > جهان  - ایتالیا اعلام کرد که تصمیمی برای همراهی با شرکای آلمانی و فرانسوی‌اش در زمینه تقسیم پناهجویان ندارد.


به گزارش فارس، «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان بر یافتن راهکاری برای حل بحران پناهجویان و تقسیم آنان میان کشورهای اروپایی تأکید کرد.

بنابر گزارش نشریه آلمانی «فوکوس»، ماس که دیروز (دوشنبه) در یک نشست خبری در پاریس صحبت می‌کرد، گفت: «کشورهای اروپایی هنوز به هدف نرسیده‌اند اما بیشتر از قبل به هم نزدیک شده‌ایم. من مطمئن هستم که ما در هفته‌های آتی راهکاری خواهیم یافت.»

فرانسه هم ابراز امیدواری کرده است که تا ماه سپتامبر برای برون رفت از مسایل موجود در ارتباط با پناهجویان و تقسیم آنان راهکاری پیدا شود.

این در حالی است که ایتالیا سرسختانه با این طرح مخالفت کرده است. «ماتئو سالوینی» وزیر کشور و معاون نخست‌وزیر ایتالیا از حزب راست‌گرای لیگ که سیاست‌های سخت‌گیرانه وی در پذیرش پناهجویان شهرت دارد در شبکه اجتماعی توئیتر در این زمینه موضع‌گیری کرد و نوشت که کشورش دیگر اردوگاه پناهجویان برای بروکسل، پاریس و برلین نخواهد بود.

سالوینی که دارای تفکرات راست‌گرایانه و افراطی است، پیشتر اعلام کرده بود که تمایل دارد کشتی‌های نظامی و گشت‌های هوایی در مرزهای ایتالیا مستقر کند تا مانع از ورود پناهجویان به ایتالیا شوند.

روز پنجشنبه در جریان نشست وزرای کشور اتحادیه اروپا که در فنلاند برگزار شد هم کشورهای اروپایی نتوانستند در زمینه توقف اختلافات در زمینه سیاست‌های مهاجرتی به اتحادیه اروپا و پذیرش پناهجویان در دریای مدیترانه به اتفاق‌نظر برسند. موضوع اینکه چه کشوری باید مسئولیت پناهجویان جدید را بر عهده بگیرند هم مهمترین مسئله‌ای است که همچنان درباره آن اختلاف‌نظر وجود دارد.

از آغاز ورود موج پناهجویان به اروپا، این مسئله همواره یکی از چالش‌های کشورهای اروپایی بوده است. طبق قوانین دوبلین، مهاجران اولین بار به هر کشوری که وارد شوند،  آن کشور باید به درخواست پناهندگی آنها رسیدگی کند.

این موضوع باعث شده است که بیشتر کشورهای حاشیه دریای مدیترانه با مشکل مواجه شوند. ایتالیا از جمله کشورهایی است که علیه پذیرش پناهجویان موضع‌گیری کرده است.

 

کد مطلب: 73995
زمان انتشار: سه شنبه 1 مرداد 1398 - 11:49:50
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد