به روز شده: 11 ساعت و 29 دقیقه قبل
کد مطلب: 73997
زمان انتشار: سه شنبه 1 مرداد 1398 - 11:03:51

آوائی: رعایت حقوق کودکان باید به دغدغه عمومی تبدیل شود

آوائی: رعایت حقوق کودکان باید به دغدغه عمومی تبدیل شود
کودکان  - وزیر دادگستری گفت: رعایت حقوق کودک در جامعه نیازمند مشارکت همگانی و همراهی جامعه به ویژه خانواده ها، نخبگان، فرهیختگان و انجمن های مردم نهاد با دولت و مسئولان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، سیدعلیرضا آوائی وزیر دادگستری روز سه شنبه در همایش تخصصی کنوانسیون حقوق کودک در استان ایلام تاکید کرد: رعایت حقوق کودک باید به یک دغدغه، اولویت عمومی و فراگیر تبدیل شود.

وی با بیان اینکه دین مبین اسلام برای تمام سنین افراد از همان زمان بسته شدن نطفه تا سنین بالاتر برنامه ریزی دارد، یادآور شد: خانواده ها باید در رشد روحی، روانی و جسمی فرزندان خود از مبانی دین اسلام بهره گیری کنند تا شخصیت کودک به بهترین شیوه شکل بگیرد.

وزیر دادگستری تاکید کرد: بر اساس رویه و رویکرد دین اسلام کودک از همان دوران طفولیت یک انسان بالغ با تمام حقوق یک انسان کامل است و برای کودک کرامت و شخصیت خاصی همچون یک انسان بزرگسال قائل است و خانواده و اجتماع نیز باید این موازین شخصیتی برای کودک را رعایت کنند.

آوائی با بیان اینکه دولت به تنهایی قادر به اجرای مفاد حقوق کودک نیست، افزود: مسئولان استان ها باید چالش ها و مشکلات فراروی کودکان در استان های خود را شناسایی و بررسی کنند.

وی به اهمیت سند ملی حقوق کودک اشاره کرد و گفت: این سند در واقع یک نقشه راه برای رعایت حقوق بر اساس موازین دینی و قوانین کشور برای رعایت حقوق کودک است تا از میزان مشکلات کودکان زیر ۱۸ سال و ناهنجاری های صورت گرفته توسط این قشر کاسته شود.

کد مطلب: 73997
زمان انتشار: سه شنبه 1 مرداد 1398 - 11:03:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب