به روز شده: 10 ساعت و 5 دقیقه قبل
کد مطلب: 74069
زمان انتشار: یکشنبه 6 مرداد 1398 - 08:45:16

تحویل مرکز بهاران جهت ساماندهی کودکان خیابانی

کودکان  - استاندار تهران با تاکید بر ضرورت ساماندهی مستمر کودکان خیابانی گفت: مرکز بهاران در مناطق ۵ و ۸ از سوی شهرداری به شرط رعایت سه شرط ایمنی، تامین برق و وسایل سرمایشی تحویل داده می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، انوشیروان محسنی بندپی عصر روز شنبه در چهارمین جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان تهران با اشاره به دستور کار ارائه گزارش آخرین وضعیت ساماندهی کودکان خیابانی اظهار داشت: در زمینه ساماندهی کودکان خیابانی طبق پی نوشت وزیر کشور ساماندهی برعهده سازمان بهزیستی است و استانداری نیز در زمینه مشارکت سایر دستگاه‌ها و ارائه خط مشی به آن ها همراه بوده تا تنگناهای بهزیستی در این زمینه احصا شود.  

وی ادامه داد: یکی از مشکلات مراکز نگهداری کودکان خیابانی فقدان پزشک بود که البته با برنامه ریزی های صورت گرفته اکنون پزشکان چهار ساعت در روز در این مراکز حضور دارند و از آنجا که شب ها از کودکان نگهداری نمی شود کافی است.

 
استاندار تهران با تاکید بر ضرورت ساماندهی همیشگی کودکان خیابانی بیان کرد: مرکز بهاران در مناطق ۵ و ۸ از سوی شهرداری به شرط رعایت سه شرط ایمنی، تامین برق و وسایل سرمایشی تحویل داده می‌شود که فرماندار تهران و مدیرکل بهزیستی بعد از جلسه بازدیدی از این مرکز به لحاظ تامین شرایط داشته باشند.
 
طبق گزارش استانداری تهران، محسنی بندپی خاطرنشان کرد: طبق آئین نامه شهرداری باید فضا و مکان مناسبی جهت ساماندهی کودکان فراهم کند، نیروی انتظامی در زمینه پذیرش افراد و بهزیستی جهت مراقبت های بعد از پذیرش وظیفه دارند و بهزیستی نیز باید به تکلیف قانونی خود عمل کند.
کد مطلب: 74069
زمان انتشار: یکشنبه 6 مرداد 1398 - 08:45:16
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

دیگر مطالب