به روز شده: 9 ساعت و 57 دقیقه قبل
کد مطلب: 74084
زمان انتشار: یکشنبه 6 مرداد 1398 - 11:09:24

فرهادی: ۸۲ درصد کودکان کار و خیابان از اتباع کشورهای دیگر هستند

فرهادی: ۸۲ درصد کودکان کار و خیابان از اتباع کشورهای دیگر هستند
کودکان  - فرماندار تهران با بیان اینکه صددرصد کودکان کار و خیابان، متکدی هستند، گفت: ۸۲ درصد از این کودکان از اتباع کشورهای دیگر بوده که ۵۰ درصد از آن‌ها بی‌سواد مطلق هستند.

به گزارش میزان، عیسی فرهادی در حاشیه یکصد و بیستمین جلسه شورای اجتماعی و در جمع خبرنگاران بیان کرد: صد درصد کودکان کار و خیابان، متکدی هستند.

وی ادامه داد: ۸۲ درصد از این کودکان از اتباع کشور‌های دیگر هستند که ۵۰ درصد از آن‌ها بی‌سواد مطلق هستند.

فرماندار تهران با بیان اینکه ۲۰ درصد از این کودکان فاقد والدین هستند، گفت: ۵۰ درصد از این کودکان به بهزیستی تحویل داده شده اند و این طرح تداوم دارد و بهزیستی هم متولی اجرای این طرح است و مددجویان بهزیستی نیز در ساماندهی این طرح کمک خواهند کرد و سایر دستگاه‌ها نیز همراه خواهند بود.

فرهادی بابیان اینکه بناشده کار‌های خانواده‌های کودکان کار که تحت پوشش کمیته امداد هستند، خارج از نوبت پیگیری شود، افزود: ۱۸ درصد از این کودکان ایرانی هستند و، اما در مورد کودکان اتباع بیگانه نیز در مرحله اول پدر و مادر آن‌ها تعهد می‌دهند و در بار دوم چنانچه این کودکان مشاهده شوند با آن‌ها برخورد خواهد شد.

فرماندار تهران عنوان کرد: در حال حاضر مشکل اساسی در این باره، وجود کودکان بدون والدین است. قرار شده در جلساتی با سفارت این کشور‌ها هماهنگی‌های لازم انجام شود و کمک‌هایی نیز برای نگهداری آن‌ها در نظر گرفته شود.

وی عنوان کرد: در مورد سایر متکدیان نیز شهرداری اعلام آمادگی کرده است و قرار است از فردا دوشنبه ۲ مرکز دیگر در اختیار بهزیستی قرار گیرد و به این صورت می‌توان به صورت کامل آن‌ها را پاکسازی کرد.

فرماندار تهران تصریح کرد: نکته‌ای که در برخورد با متکدیان برای ما بسیار مهم است همکاری مردم در ساماندهی این طرح است، تکدی گری پدیده‌ای بسیار زشت است و بیشتر به دلیل عرضه پول و کمک‌هایی است که از سوی مردم ارائه می‌شود و بدین ترتیب شاهد رجوع افراد بیشتری به خصوص از اتباع بیگانه برای تکدی گری هستیم.

فرهادی عنوان کرد:مردم چنانچه تمایل به کمک به این متکدیان یا اینگونه افراد را دارند باید دقت کنند، کمک‌های خود را به موسسات قانونی و همچنین از طریق بهزیستی و کمیته امداد ارائه کنند.

وی با بیان اینکه برخی از این متکدیان یا کودکان نیاز‌های دیگر مانند نیاز‌های درمانی و پزشکی دارند، عنوان کرد: دستگاه‌های دیگر مثل دانشگاه‌های علوم پزشکی در این زمینه کمک می‌کنند و افرادی نیازمند در این حوزه را تحت درمان قرار می‌دهند و همچنین فنی و حرفه‌ای نیز در این زمینه آموزش‌های مورد نظر را به این افراد ارائه خواهد داد و دستگاه قضایی نیز در این خصوص همراهی و کمک خواهد کرد.

فرماندار تهران تاکید کرد:در جلسه امروز وزیر کشور تاکید کرد که به صورت جدی با این پدیده برخورد شود.

فرهادی تاکید کرد: جمع‌آوری ۳٠۶کودک کار و خیابان که در طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان انجام شده است تأثیر مثبتی را به همراه داشته است و ۶۰ درصد تکدی گری را کاهش خواهد داد بنابراین به دنبال ساماندهی آن‌ها هستیم.

وی توضیح داد: در مبحث کمک مردم به متکدیان و کودکان کار؛ مانند طرحی که در تبریز اجرا شده است، این کار مسیر خاص خودش را برای کمک دارد و مردم نیز می‌توانند کمک‌های خود را از مبادی موسسات و سازمان‌ها و دستگاه‌های ذیربط ارائه دهند تا به مسیر خاص خودش این کمک‌ها برسند.

فرماندار تهران گفت: بهترین راه ساماندهی این کودکان، شناسایی آن‌ها و تحویل شأن به خانواده‌ها است. همچنین توانمندسازی این خانوادها؛ اگر این خانواده‌ها نیاز به آموزش داشته باشند یا قرار باشد که تحت پوشش قرار بگیرند خارج از نوبت تحت پوشش کمیته امداد قرار خواهند گرفت.

کد مطلب: 74084
زمان انتشار: یکشنبه 6 مرداد 1398 - 11:09:24
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-1

دیگر مطالب