به روز شده: 3 ساعت و 38 دقیقه قبل
کد مطلب: 74282
زمان انتشار: چهارشنبه 16 مرداد 1398 - 14:48:23

مرضیه هاشمی : پلیس امریکا بی بهانه سیاهپوستان را قتل عام می کند

مرضیه هاشمی : پلیس امریکا بی بهانه سیاهپوستان را قتل عام می کند
حقوق بشر  - برنده پنجمین جایزه حقوق بشر اسلامی گفت: سیاه پوستان بی هیچ بهانه‌ای در آمریکا کشته می‌شوند، به طوری که به یک سیگارفروش حمله کردند و او فریاد میزد نمی‌توانم نفس بکشم پس از قتل آن سیاهپوست هیچ اتفاقی برای آن پلیس نیفتاد، اما کسی که تصویر را گرفته بود زندانی کردند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، مرضیه هاشمی برنده پنجمین جایزه حقوق بشر اسلامی و مجری پرس تی وی امروز ( چهارشنبه 16 مرداد) در مراسم بزرگداشت روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی، اظهار داشت: 
به خوبی میدانم معنی حقوق بشر در آمریکا چیست، بیش از ۴۳ میلیون نفر در آمریکا زیر خط فقر هستند و در بسیاری از شهرهای امریکا آب آشامیدنی به راحتی پیدا نمی شود، در آنجا سیاه پوستان هرگاه حرکت مختلف انجام دادند، سرکوبشان کردند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه دولت امریکا نمی خواه سیاهپوستان در این کشور به راحتی زندگی کنند، گفت: دولت آمریکا مواد مخدر مخصوصا کراک را به محله‌های سیاه پوستان آورد و این محله‌ها را نابود کرد. من خودم روی این مسائل مستند ساختم، همانطور که در افغانستان این کار را می‌کنند. آمریکا به سیاه پوستان می‌گوید فکر نکنید ما شما را آدم حساب می‌کنیم، آنها در فرگوسن تانک آوردند تا مردم را بکشند، متاسفانه این مسائل چیز جدیدی نیست.

این شهروند ایرانی- امریکایی تصریح کرد: سیاه پوستان بی هیچ بهانه‌ای در آمریکا کشته می‌شوند، به طوری که به یک سیگارفروش حمله کردند و او فریاد میزد نمی‌توانم نفس بکشم پس از قتل آن سیاهپوست هیچ اتفاقی برای آن پلیس نیفتاد، اما کسی که تصویر را گرفته بود زندانی کردند.

وی ادامه داد: من چه جنایتی در آن کشور کردم که با دستبند و پابند دستگیر شدم و با من برخورد کردند، شما که مدعی حقوق بشر هستید و احترام به ادیان می گذارید چرا من را بی حجاب کردید؟ چرا می خواستید به من گوشت خوک بدهید با اینکه می دانستید من مسلمانم، شما به چه حقی اینکار را کردید؟ من تنها سوال کردم.  چون  من دیدگاه مقاومتی دارم و طرفدار جمهوری اسلامی هستم آنها با من مخالف هستند و برای آنها مشکل ساز شدم.

مجری پرس تی وی گفت: جمهوری اسلامی ایران تا الان هزینه بالایی برای حفاظت از مظلومان پرداخت کرده است، در سراسر دنیا جنایت‌های بیشماری از جمله در نیجریه اتفاق می‌افتد، اما برای آمریکا اهمیتی ندارد و در مورد یک فرد مظلوم مثل شیخ  ابراهیم زکزاکی اصلا صحبت نمی‌کنند. کشمیر امروز مثل روز هفتم محرم است و مردم نمی‌توانند برای آب و غذا بیرون بروند ما همه در این زمینه وظیفه داریم و باید از حقوق بشر در همه جای دنیا حمایت کنیم و هزینه بدهیم.

وی همچنین از جمهوری اسلامی برای حمایت از مسلمانان و مظلومان جهان تشکر و قدردانی کرد و گفت: مقاومت را ادامه می دهیم و امیدوارم تمام ستمدیدگان جهانی از ظلم ظالمان رهایی یابند.

کد مطلب: 74282
زمان انتشار: چهارشنبه 16 مرداد 1398 - 14:48:23
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد