به روز شده: 9 ساعت و 42 دقیقه قبل
کد مطلب: 74312
زمان انتشار: شنبه 19 مرداد 1398 - 13:54:15

امید: مشکلات مدارس روستا‌های سیستان و بلوچستان تا ابتدای مهر حل می‌شود

کودکان  - معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: سازمان نوسازی مدارس در نظر دارد مشکل مدارس و فضا‌های آموزشی روستا‌های سیستان و بلوچستان را تا ابتدای مهر حل کند.

به گزارش میزان، محمد امید در یک نشست خبری درباره اقدامات معاونت توسعه روستایی برای حل مشکلات مدرسه و دسترسی به آب آشامیدنی در روستا‌های استان سیستان و بلوچستان به خبرنگار میزان گفت: سازمان نوسازی مدارس در نظر دارد مشکلات مدارس روستا‌های استان سیستان و بلوچستان را تا ابتدای مهر امسال حل و فصل کنند. بنیاد برکت، بنیاد علوی، سپاه پاسداران و مجمع خیرین مدرسه ساز در این راستا تفاهم نامه‌هایی منعقد کردند.


وی تاکید کرد: به ویژه آنکه استان سیستان و بلوچستان از جمله چهار استان هدف، برای بهبود فصای آموزشی است که در همین راستا مجمع خیرین مدرسه ساز بیشترین کار خود را در این استان انجام داده اند. اما عمق محرومیت و پراکندگی جمعیت زیاد استان سیستان و بلوچستان موجب زمانبر بودن حل این مشکلات شده است.

امید تصریح کرد: واقعیت امر آن است که اگرچه آمار بیانگر بیش از ۳۸ هزار روستا در کشور است، اما در عمل ما ۶۲ هزار روستا و آبادی داریم که از ۲۱ میلیون جمعیت روستایی, ۵۰۰ هزار نفر در روستا‌هایی با کمتر از ۲۰ خانوار زنذگی می‌کند؛ لذا به دلیل تعلقاتی که برخی از روستاییان دارند در روستا‌هایی زندگی می‌کنند که مسیر‌های صعب العبور دارند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهار داشت: نکته مهم آنکه ما توفیقات چندانی در تجمیع روستا‌ها نداشتیم و براین اساس مسائلی مانند کمبود فضای آموزشی و دسترسی به منابع آب در برخی روستا‌های زیر ۲۰ خانوار وجود دارد. اما خدمتی مانند راه برای ۹۰ درصد این ۶۲ هزار روستا و آبادی انجام شده است.
کد مطلب: 74312
زمان انتشار: شنبه 19 مرداد 1398 - 13:54:15
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب