به روز شده: 9 ساعت و 33 دقیقه قبل
کد مطلب: 74333
زمان انتشار: یکشنبه 20 مرداد 1398 - 13:17:34

جنگنده‌های سعودی یک خانواده یمنی را قتل عام کردند

جنگنده‌های سعودی یک خانواده یمنی را قتل عام کردند
حقوق بشر  > جهان  - جنگنده‌های سعودی یک خانه مسکونی در نزدیکی شمال یمن را بمباران کردند که تا کنون 8 کشته و 11 زخمی در پی داشته است.

به گزارش فارس، جنگنده‌های سعودی امروز صبح (یکشنبه) سه مرتبه یک خانه مسکونی را در شمال یمن بمباران کردند که در جریان آن تمامی اعضای خانواده کشته و زخمی شدند.

به نوشته پایگاه خبری شبکه المسیره، تا کنون هشت تن که در اثر این حملات کشته و 11 تن دیگر زخمی شده‌اند. اما تعداد نهایی کشته‌ها به علت تکه تکه شدن اجساد هنوز مشخص نیست. بیشتر کشته‌ها و زخمی‌ها از کودکان و زنان هستند. این حمله در شهر «حرض» در منطقه «الصوامل» در شمال یمن صورت گرفته است.

تلاش‌ها برای بیرون آوردن اجساد و شناسایی آنها ادامه دارد. شهر «حرض» در مرز با یمن که در استان «حجه» واقع شده است، به علت بمباران‌های وسیع و روزانه جنگنده‌های سعودی تقریبا خالی از سکنه است. این شهر پیش از جنگ به عنوان یک مرکز گمرکی و مبادلات تجاری مهم شناخته می‌شد.

به گفته منابع داخلی یمنی، تا کنون ۸۰ هزار نفر این منطقه را به علت بمباران‌های سنگین ائتلاف سعودی ترک کرده و آواره شده‌اند. در هفتم مرداد گذشته نیز توپخانه ائتلاف سعودی بازار «آل ثابت» در استان «صعده» در شمال یمن را هدف قرار داد که ۱۴ کشته و ۲۶ زخمی در پی داشت.

ائتلاف سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده و تا کنون بیش از ۸۰ هزار نفر را کشته یا زخمی کرده است.

کد مطلب: 74333
زمان انتشار: یکشنبه 20 مرداد 1398 - 13:17:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد