به روز شده: 19 دقیقه قبل
کد مطلب: 74334
زمان انتشار: یکشنبه 20 مرداد 1398 - 16:04:45

رئیس حفاظت و اطلاعات دستگاه قضا: احیای حقوق عامه اولویت قوه قضاییه است

قوه قضائیه  -  رئیس سازمان حفاظت و اطلاعات قوه‎قضائیه در آیین تکریم و معارفه مدیران حفاظت و اطلاعات دادگستری استان اردبیل، مبارزه با کارچاق‌کن‌ها و دلال‌ها را از جمله اقدامات مثبت قوه قضاییه دانست.

به گزارش میزان، آئین تکریم و معارفه مدیران حفاظت و اطلاعات دادگستری استان با حضور رئیس سازمان حفاظت و اطلاعات قوه‎قضائیه، مسئولین تشکیلات قضایی استان، مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین عبداللهی رئیس سازمان حفاظت و اطلاعات قوه‎قضائیه در این مراسم، کسب رضایت‎مندی و جلب اعتماد عمومی مردم نسبت به دستگاه قضایی را مهمترین و بنیادی‎ترین اصل در قوه‎قضائیه عنوان نمود و افزود: قوه‎قضائیه بیشترین حجم مراجعه‎کنندگان مردمی در بین دستگاه‎ها و نهاد‌ها دارا می‎باشد، لیکن کسب رضایت‎مندی این حجم از مراجعه‎کنندگان و تحصیل رضایت آنان جز در سایه همکاری، تعامل و هماهنگی با سایر دستگاه‎های اجرایی محقق نمی‎شود.

رئیس سازمان حفاظت و اطلاعات قوه‎قضائیه مبارزه با ساختار فسادزایی در کشور، مبارزه با کار چاق‎کن‎ها و دلال‎ها و احیاء حقوق عامه را از اهم برنامه‎ها و اولویت‎های مدیریتی در قوه‎قضائیه عنوان نمود و گفت: در بحث مبارزه با کارچاق‎کن‎ها و دلال‎ها اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته و ساماندهی مطلوبی به منظور کنترل و نظارت برای مقابله با این افراد صورت گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به گام دوم انقلاب اسلامی گفت: مسلماً باور‌های مردم درباره آرمان و اهداف مقدس انقلاب اسلامی هیچگونه تغییری نکرده است و بصیرت انقلابی مردم در موضوعات مختلف همچون سال‎های اول انقلاب است، لیکن مسئولین، کارگزاران و دست‎اندرکاران نظام باید تلاش کنند تا اعتماد و اعتقاد به آرمان‎های نظام روز به روز در بین مردم تقویت شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود به وظایف حفاظت و اطلاعات اشاره کرده و مهمترین رسالت و وظیفه حفاظت و اطلاعات را ایجاد امید، نشاط و ظرفیت‎سازی توأم با تدبیر، مهربانی و اقتدار به منظور ایجاد زمینه برای خدمت‎رسانی مطلوب به مردم ذکر کرد.

وی اظهار داشت: اقدامات در این حوزه بر مبنای پیشگیری و صیانت است لیکن در برخورد با فساد برخورد‌ها بسیار سخت و قاطع می‎باشد.

وضعیت مطلوب تشکیلات قضایی استان اردبیل

رئیس سازمان حفاظت و اطلاعات قوه‎قضائیه وضعیت تشکیلات قضایی استان اردبیل را بر اساس بازرسی‎های صورت گرفته مطلوب ارزیابی نمود و افزود: امید است با اتکاء به تخصص و تعهد نیرو‌های مدیریتی جوان دستگاه قضایی استان اردبیل شاهد پیشرفت و تحول عظیم در استان باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین عبداللهی در ابتدای سخنان خود، ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر (ع) و تبریک روز عرفه به نقش اثرگذار و ارزشمند حضرت امام محمد باقر (ع) و حضرت امام جعفر صادق (ع) در تبیین مکتب تشیع و ایجاد مدارس و مکتب‎خانه برای ترویج فرهنگ تشیع در دوران پر از ظلم و ستم امویان اشاره نمود و گفت: اقدامات اثرگذار این بزرگواران موجب احیاء اخلاق، اعتقادات و ارزش‌ها بر مدار اسلام ناب محمدی گردید.

وی همگان را بر کسب بیش از پیش فیوضات ماه ذل الحجه دعوت نمود.

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی رئیس سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه در این مراسم با قدردانی از محمد رضایی مدیر سابق حفاظت و اطلاعات دادگستری استان اردبیل، محبوب باقریان را به عنوان مدیر جدید حفاظت و اطلاعات دادگستری استان اردبیل معرفی نمود.

عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل نیز در ابتدای این مراسم با تبریک روز عرفه و با قدردانی از مدیر سابق حفاظت و اطلاعات دادگستری استان اردبیل، وظایف و رسالت مجموعه حفاظتی تشکیلات قضایی را خطیر دانسته، ابراز امیداوری کرد در مدیریت جدید شاهد پویایی، تحرک و نقش آفرینی روزافزون این مجموعه به منظور ارتقاء خدمت‎رسانی مطلوب به مردم باشیم.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب نیروی انسانی اصیل و با ایمان را اصلی‌ترین سرمایه کشور دانستند، نیروی انسانی را اصلی‌ترین سرمایه‎های اجتماعی قوه‎قضائیه دانست که می‎توانند با اعتمادسازی در بین مردم نقش بسیار ارزشمندی در جلب رضایت‎مندی مردم ایفاء نمایند و گفت: سالم‎سازی و صیانت از این سرمایه‎های ارزشمند، یکی از مهمترین وظایف مرکز حفاظت و اطلاعات است که مدیران آن باید به آن همت گمارند.

مبارزه با فساد در تمامی زمینه ها، ارتقاء سلامت اداری مجموعه‎ها، تقویت روحیه فسادستیزی و بازدید از حوزه‎های قضایی به منظور تقویت برنامه‎های صیانتی، از دیگر تأکیدات رئیس کل دادگستری استان اردبیل در این مراسم بود.

در پایان این مراسم محبوب باقری مدیر جدید حفاظت و اطلاعات دادگستری استان اردبیل اهم برنامه‎ها و اولویت کاری خود را تشریح نمود.

دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان، حضور در مزار شهداء، بازدید از کانون اصلاح و تربیت و بازداشتگاه زندان‌های استان، برگزاری جلسات تخصصی با قضات و برگزاری جلسه با مدیران حفاظتی تشکیلات قضایی استان از دیگر برنامه‎های حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی رئیس سازمان حفاظت و اطلاعات قوه‎قضائیه در سفر یک روزه به استان اردبیل بود.

کد مطلب: 74334
زمان انتشار: یکشنبه 20 مرداد 1398 - 16:04:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری