به روز شده: 31 دقیقه قبل
کد مطلب: 74403
زمان انتشار: شنبه 26 مرداد 1398 - 14:41:28

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: بیش از ۷ هزار دفاتر اسناد رسمی در کشور وجود دارد

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: بیش از ۷ هزار دفاتر اسناد رسمی در کشور وجود دارد
قوه قضائیه  - مراسم تکریم و معارفه اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران صبح امروز با حضور معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در محل کانون برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، در این جلسه خداییان، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر اینکه نظارت باید به روز و مکانیزه باشد گفت: برای ایجاد تحول در جامعه سردفتری باید طرح و برنامه وجود داشته باشد و در تهیه این برنامه باید از نظر سردفتران هم استفاده شود.

وی ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیرخم به آیات شریفه قرآن در باب داد و ستد اشاره کرد و گفت: طبق آیات قرآن، کاتب و شهود عادل باید داد و ستد را ثبت کنند و سردفتران اسناد رسمی می‌توانند مصداقی از کاتب بالعدل باشند. سند رسمی مورد احترام همه مردم است و این اهمیت کار دفاتر اسناد رسمی را در کاهش دعاوی و پرونده‌های قضایی نشان می‌دهد که هر چه بیشتر برای رونق و اعتبار سند رسمی تلاش کنند، میزان اختلاف و درگیری‌ها در جامعه کمتر خواهد بود و این امر باید در دستور کار قرار گیرد.

خداییان با بیان اینکه اعضای کانون باید همانند دستگاه قضایی کشور تحول را در دستور کار خود قرار دهند، افزود: با توجه به تحول در دوره جدید قوه قضائیه، کانون سردفتران و دفتریاران و دفاتر اسناد رسمی هم باید از این تحول بهره‌مند شود و هدف از این تحول در دستگاه قضایی دقت و سرعت در انجام کار است.

وی با تاکید بر کسب رضایت مردم در کنار سرعت و دقت در انجام کار، ‌بر لزوم مردمداری تاکید کرد و به ارتباط گسترده دفاتر اسناد رسمی با مردم اشاره کرد و گفت: بیش از ۷هزار دفاتر اسناد رسمی در کشور وجود دارد و با احتساب دفاتر اسناد رسمی ازدواج و طلاق بیش از ۱۱ هزار دفتر مستقیما با مردم در ارتباط هستند که خدمت ارائه می‌دهند و ضمن دقت در خدمات، باید با سرعت را نیز مدنظر قرار بدهند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر اینکه نظارت باید به روز و مکانیزه باشد و در دستور کار گیرد اظهار داشت: برای ایجاد تحول در جامعه سردفتری طرح و برنامه داشته باشید که با اجرای هر برنامه نتیجه باید بررسی و در تهیه این برنامه سعی کنید از رای سردفتری استفاده شود. اگر برنامه وجود نداشته باشد دچار روزمرگی خواهید شد. برنامه ریزی در سه بازه زمانی میان مدت، کوتاه مدت و بلند مدت نتایج و تاثیرات فراوانی خواهد داشت. حفاظت و حراست از قشر عظیم جامعه سردفتری هم باید مدنظر باشد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هیئت مدیره کانون را امینی صادق برای دفاتر اسناد رسمی دانست و بر لزوم امانت داری و درستکاری، شفافیت در کارها و جلب اعتماد رای دهندگان در انتخابات تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه کانون سردفتران نباید در ارائه خدمات به دفاتر اسناد رسمی تبعیضی بین آنان قائل شود، بر ضرورت انتقاد پذیری اعضای هیئت مدیره تاکید کرد و ادامه داد: آسیب‌شناسی وضع موجود در تمام بخش‌های اداری و مالی کانون موجب خواهد شد نقاط ضعف و قوت شناسایی شوند. نباید چنین تصور شود که تمام کارهای گذشته صحیح بوده است.

خداییان تشکیل گروه های حقوقی با کمک سازمان ثبت برای آسیب شناسی و اصلاح قوانین را امری مهم دانست و خاطرنشان کرد: هیات مدیره کانون باید در شناسایی افراد سودجو که سعی می‌کنند به حیثیت جامعه سردفتری آسیب برساند تلاش کند و مانع آسیب رساندن آنها شود.

وی استفاده از فناوری‌های نوین در ارائه خدمات در دفاتر اسناد رسمی و تکمیل آرشیو دفاتر اسناد رسمی را از دیگر نکات مهم برشمرد و بر لزوم گسترش ارزش های اصیل اسلامی و انقلاب اسلامی در جامعه سردفتری و گسترش فرهنگ بسیجی و جهادی در ارائه خدمات در دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پایان از تلاش‌های اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران در دوره پنجم و رای دهندگان در انتخابات اخیر این کانون و همه عوامل برگزار کننده ششمین دوره انتخابات کانون سردفتران و دفتریاران قدردانی کرد.

 

کد مطلب: 74403
زمان انتشار: شنبه 26 مرداد 1398 - 14:41:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری