به روز شده: 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 74748
زمان انتشار: چهارشنبه 13 شهریور 1398 - 14:14:49

رئیس پلیس فتا: آموزش همگانی در پیشگیری از جرایم سایبری موثر است

حقوق شهروندی  - رئیس پلیس فتا ناجا از نقش آموزش در پیشگیری از جرایم سایبری خبر داد و بر همکاری نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی از جمله رسانه ملی، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی در این خصوص تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از پایگاه خبری پلیس فتا، سردار وحید مجید با اشاره به نقش آموزش همگانی در پیشگیری از جرایم سایبری، اظهار داشت: بر اساس تجزیه و تحلیل های فنی و تخصصی صورت گرفته از قربانیان جرایم سایبری که بیشتر قربانی جرایم مالی هستند، مشخص شد عدم آگاهی و دانش برخی از کاربران در خصوص آسیب ها و تهدیدات و استفاده از تکنولوژی ارایه خدمات مالی و بانکی در فضای سایبر علت اصلی وقوع جرایم سایبری در کشور است.

این مقام ارشد انتظامی افزود: مجرمان و کلاهبرداران سایبری با استفاده از این فرصت به دست آمده با ترفندهای مختلف و انجام مهندسی اجتماعی خاص، بیشتر در قالب ارائه خدمات دولتی نظیر هدف مندی یارانه ها، دریافت سهمیه سوخت و سبد کالای حمایت دولت، ثبت نام در در طرح تردد در محدوده ترافیک و آلودگی هوا و سایر موارد با تبلیغات و راه اندازی درگاه های جعلی بانکی موسوم به فیشینگ نسبت به سرقت اطلاعات بانکی و برداشت غیرمجاز از طعمه های خود اقدام می کنند.

رئیس پلیس سایبری کشور خاطر نشان کرد: پلیس فتا با ساخت و اکران مستندات آموزشی مختلف و متنوع در قالب انیمیشن و موشن گرافیک، پادکست، اینفوگرافی، فیلم های کوتاه و برگزاری انواع کلاس های آموزشی در سطوح مختلف اقشار جامعه در صدد افزایش آگاهی و دانش عمومی هموطنان از آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی بوده و اقدامات آموزشی و فرهنگ سازی را از اولویت های ماموریتی پلیس فتا در راستای پیشگیری از جرایم پر وقوع سایبری برشمرد.

سردار مجید به منظور کاهش نرخ وقوع جرایم سایبری، در این حوزه همکاری سایر نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی از جمله رسانه ملی، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاعه رسانی را لازم و ضروری دانست.

این مقام مسئول از هموطنان خواست تا به منظور بهره مندی از خدمات آموزشی و یا دریافت مشاوره فنی و تخصصی در خصوص فضای سایبر به سایت رسمی پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir  مراجعه کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را از طریق سایت مذکور قسمت درج گزارشات مردمی با این پلیس در میان بگذارند.

کد مطلب: 74748
زمان انتشار: چهارشنبه 13 شهریور 1398 - 14:14:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده