به روز شده: 11 دقیقه قبل
کد مطلب: 74812
زمان انتشار: یکشنبه 17 شهریور 1398 - 11:04:29

روایت نماینده مجلس از ترک تحصیل دانش آموزان به دلیل هزینه‌های تحصیلی

کودکان  - عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه برخی خانوارها به دلایل فشارهای مالی، از ادامه تحصیل فرزندان خود جلوگیری می‌کنند، گفت: در حال حاضر هزینه‌های تحصیلی که بر خانواده‌ها تحمیل می‌شود در بسیاری از موارد موجب ترک تحصیل دانش آموزان شده است.

به گزارش میزان،حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر با اشاره به نابسامانی و افزایش قیمت لوازم‌التحریر در آستانه آغاز سال تحصیلی گفت: در حال حاضر با مشکلات جدی در زمینه تامین لوازم‌التحریر مواجه هستیم علی‌الخصوص که این مشکل در مناطق محروم بیشتر قابل مشاهده است.


وی تصریح کرد: خانواده‌هایی در حال حاضر واقعا در تهیه اقلام و لوازم‌التحریر دانش آموزان خود مشکل دارند لذا ما سعی کردیم در حوزه انتخابیه خودمان برخی از خیرین را شناسایی کرده و در این زمینه اقدام و حمایت کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان داشت: بالاخره دستگاه‌های ذی ربط در حوزه نظارت بر این مشکلات، کوتاهی کرده‌اند علی الخصوص در زمینه نوشت افزار و لوازم التحریر که در حال حاضر هزینه‌های زیادی را بر گردن خانواده‌ها گذاشته است.

این نماینده مجلس ضمن قدردانی از خیرین برای رفع مشکلات خانواده‌های دانش آموزان در مناطق محروم در زمینه تهیه لوازم التحریر گفت: این در حالی است که دولت هیچ برنامه‌ای در این زمینه ندارد و نمی‌توانیم بگوییم وزارت صمت آمده و در این زمینه اقداماتی انجام داده است بنده فکر می‌کنم مسئولین باید بیایند و در ارتباط با نیازمندی‌های خانواده‌ها درباره تامین لوازم التحریر اقدام خاصی انجام داد و بازار را به نحوی کنترل کنند.
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه برخی خانوار‌ها به دلایل فشار‌های مالی، از ادامه تحصیل فرزندان خود جلوگیری می‌کنند، گفت: در حال حاضر هزینه‌های تحصیلی که بر خانواده‌ها تحمیل می‌شود در بسیاری از موارد موجب ترک تحصیل دانش آموزان شده است.
 

محسن حاجی‌میرزایی۱۳ شهریو ۹۸ با اشاره به سیاست وزرات آموزش و پرورش در راستای اجرای اصل ۳۰ قانون اساسی و پرهیز از دریافت هرگونه شهریه بلاوجه مدارس از خانواده دانش آموزان در زمان ثبت نام گفت: هدف ما توسعه و بالابردن استاندارد کیفی مدارس دولتی است.

وی افزود: اگر مدارس دولتی که نیاز به دریافت کمک و اینگونه موارد ندارند، تقویت شوند ما از این مشکل بی نیاز خواهیم شد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: البته برخی از مدارس‌سرویس های ویژه‌ای را در اختیار دانش آموزان می گذارند که ممکن است در ازای این سرویس ویژه و توافقی که با خانواده ها دارند یک چیزهایی را اخذ کنند.

حاجی میرزایی تصریح کرد: مدارس دولتی برای ارائه خدمات آموزشی حق ندارند از خانواده دانش آموزان هزینه دریافت کنند اما اگر قرار است کار فوق برنامه‌ای انجام دهند ممکن است با هماهنگی خانواده‌ها مبالغی را اخذ کنند که البته ما می‌کوشیم برای شفافیت ارائه این‌گونه خدمات اقداماتی را انجام دهیم

کد مطلب: 74812
زمان انتشار: یکشنبه 17 شهریور 1398 - 11:04:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب