به روز شده: 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 74856
زمان انتشار: چهارشنبه 20 شهریور 1398 - 15:30:24

حجت الاسلام جعفری خبر داد: بازدید‌های میدانی از واحد‌های تولیدی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی

قوه قضائیه  - رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با تبیین مهمترین برنامه‌های ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصادی مقاومتی در حمایت از تولید و سرمایه گذاری در این استان، انجام بازدید‌های میدانی از واحد‌های تولیدی استان در سال جاری را، یکی از برنامه‌های راهبردی این ستاد در جهت حل مشکلات این واحد‌ها برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حجت الاسلام والمسلمین جعفری رئیس کل دادگستری خراسان شمالی صبح امروز در پنجمین جلسه ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با تبیین مهمترین برنامه‌های ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصادی مقاومتی در حمایت از تولید و سرمایه گذاری در استان، انجام بازدید‌های میدانی از واحد‌های تولیدی استان در سال جاری را، یکی از برنامه‌های راهبردی این ستاد در جهت حل مشکلات این واحد‌ها برشمرد.

وی در تشریح مسائل و مشکلات مربوط به نحوه صدور و تخصیص کارت‌های بازرگانی در استان خراسان شمالی، گفت: برخی مشکلات موجود در این حوزه، عمدتا مربوط به چگونگی توزیع کارت‌های بازرگانی و روند نظارت‌های بعدی است.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری خاطرنشان کرد: در راستای پیشگیری از سوء استفاده‌های مختلف در این زمینه، مقرر شد ظرف مهلت ده روز اسامی و مشخصات دقیق دارندگان این نوع کارت‌ها و کم و کیف و میزان فعالیت آنان و همچنین فهرست اسامی افرادی که در حوزه مبادلات بازرگانی بطور غیرمجاز فعالیت می‌کنند توسط اتاق بازرگانی استان، مشخص و به دبیرخانه ستاد اعلام گردد.

این مقام قضایی، همکاری مؤثر میان کارشناسان ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و سایر دستگاه‌های اجرایی ذیربط بالاخص استانداری را بعنوان یکی از تدابیر نظارتی ستاد استانی در راستای پیشگیری از سوء استفاده‌های احتمالی در شبکه توزیع آرد برشمرد.

وی همچنین از دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها خواست با اجرای دقیق و به موقع مصوبات قانونی ستاد‌ها و کارگروه‌های فعال در زمینه حمایت از تولید و سرمایه گذاری در تسهیل موجبات امر تولید و سرمایه گذاری در استان مشارکت جدی و سازنده داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری در پایان ضمن هشدار به آن دسته از اشخاص حقیقی و حقوقی که با سوء استفاده از منابع بانکی و تسهیلات اعطایی، بدون سرمایه گذاری و فعالیت در امر تولید موجب انحراف این منابع و نیز تضییع بیت المال می‌شوند تأکید کرد: دستگاه قضایی در این زمینه با جدید ورود و بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

کد مطلب: 74856
زمان انتشار: چهارشنبه 20 شهریور 1398 - 15:30:24
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری