به روز شده: 2 ساعت و 29 دقیقه قبل
کد مطلب: 74888
زمان انتشار: یکشنبه 24 شهریور 1398 - 14:39:10

دستگیری یک باند بزرگ قاچاق جنسی در اوهایو/ تجارت جنسی؛ تجارتی سودآور در آمریکا

دستگیری یک باند بزرگ قاچاق جنسی در اوهایو/ تجارت جنسی؛ تجارتی سودآور در آمریکا
حقوق بشر  > جهان  - یک رسانه‌ آمریکایی از دستگیری بیش از ۱۰۰ مجرم که در باند‌های گسترده قاچاق انسان و جرایم جنسی اینترنتی در اوهایو فعالیت داشتند خبر داده و می‎گوید تجارت جنسی در آمریکا همچنان جزء تجارت‎های سودآور به شمار می‎رود.

به گزارش میزان، موضوع قاچاق انسان و جرایم جنسی در شبکه های اجتماعی  معضلی گسترده در  آمریکا به شمار می آید که تجارتی پرسود بوده و در آن باندهای خلافکار، جوانان را طعمه این تجارت قرار می‎دهند.

به گزارش وب‎سایت ۱۰tv ،در تازه ترین تحول در این مورد، پلیس اوهایو از دستگیری بیش از ۱۰۰ نفر که در باند گسترده قاچاق انسان و جرایم جنسی اینترنتی فعالیت داشتند خبر می‎دهد.

تمامی افراد دستگیر شده به دلیل جرایم یکسان در ایالت اوهایو دستگیر شدند. جرم آنها اقدام به رابطه جنسی غیر قانونی با کودکان و افراد زیر سن قانونی بوده است.


استیون تاکر از مقام‎های شهر فرانکلین اوهایو می‎گوید که این اعضای باند خلافکار کودکان را به منظور قاچاق جنسی ملاقات می‎کردند.


تاکر می‎افزاید "ما اطمینان می‎دهیم که هیچ اشتباهی در دستگیری این باند صورت نگرفته است."

نحوه به دام انداختن متخلفان 

در این عملیات افسران در شبکه‎های اجتماعی خود را به عنوان یک نوجوان پسر یا دختر جوان معرفی می‎کردند و با متخلفان طرح دوستی می ریختند تا از این طریق عملیات  شناسایی صورت پذیرد.

دادستان کل اوهایو در خصوص اجرای این عملیات گفت، این عملیات همزمان دارای ۴ قسمت میشد که در آن ۳۰ سازمان اجرای قانون با یکدیگر همکاری داشتند.

در عملیات انجام شده تنها بر متخلفان جرایم اینترنتی، قاچاقچیان انسان و مردانی که تجارت جنسی را با دلار تغذیه می‎کردند متمرکز شده است.

 

چه افرادی در دام باندهای قاچاق گرفتار می شوند؟ 


دادستان کل اوهایو می‎گوید: افرادی که در قاچاق انسان فعالیت می‎کنند معمولاً اشخاصی را طعمه خود قرار می‎دهند که آسیب پذیر بوده و در معرض خطر هستند و همچنین آنان را با اعتیاد و فحشا در دام گرفتار می‎کنند.


به گفته دادستان اوهایو، "شکارچیان قاچاق انسان به دنبال آسیب رساندن به فرزندان هستند و در فضای مجازی و اینترنت کمین می‎کنند."

هشدار به والدین 


دادستان اوهایو همچنین به والدین کودکان هشدار داد که مراقبت عملکرد کودکان در فضای مجازی باشند.

 

عملیات دستگیری مجرمان


در این عملیات گسترده که در ایالت اوهایو صورت گرفت ۳۶ نفر به دلیل فعالیت در انجام معاملات جنسی دستگیر شدند. همچنین یک مرد به دلیل تبلیغ فحشا و ۴۳ زن بازداشت شدند.

گزارشی که به تازگی از سوی وزارت خارجه آمریکا منتشر شده، نشان می‌دهد که نام آمریکا در میان ۳ کشوری قرار دارد که در سال ۲۰۱۸ بیشترین قربانیان قاچاق انسان را از آن خود کرده است.

"اقتصاد جنسی زیرزمینی"

"اقتصاد جنسی زیرزمینی" در آمریکا به شدت فعال است. در سال ۲۰۱۴، در آمریکا ۸ ایالت به شکل گسترده‌ای به قاچاق جنسی مشغول بودند. تخمین‌هایی که در رابطه با گردش مالی این تجارت در آمریکا ارائه می‌شود، رقم ۳۹.۹ میلیون دلار را در دو ایالت دنور و کلرادو و ۲۹۰ میلیون دلار در ایالت‌های آتلانتا و جورجیا در نتیجه قاچاق جنسی برآورد کرده‎اند.

قاچاق جنسی و به دام انداختن کودکان در این باند‌ها معضلی ناتمام در جامعه آمریکا است که به نظر می‌رسد اقدامی جدی از سوی مقامات با این نوع جرایم صورت نمی‌گیرد.

 

کد مطلب: 74888
زمان انتشار: یکشنبه 24 شهریور 1398 - 14:39:10
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد