به روز شده: 1 ساعت و 9 دقیقه قبل
کد مطلب: 74891
زمان انتشار: دوشنبه 25 شهریور 1398 - 07:07:48

صادقی نیارکی خبر داد: پرداخت حقوق معوق کارگران کارخانه روغن نباتی جهان تا پایان مهرماه

قوه قضائیه  - حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی از پرداخت یک ماه حقوق معوق کارگران کارخانه روغن نباتی جهان و قول مساعد مدیر کارخانه برای پرداخت مابقی مطالبات تا پایان مهرماه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان زنجان اظهار کرد: پیرو دستورات رئیس قوه قضاییه در سفر به استان زنجان و تاکید نسبت به حل مشکل کارخانه روغن نباتی جهان که ماه‌ها تعطیل شده بود و کارگران آن ماه‌ها حقوق عقب افتاده داشته‌اند، پیگیری‌های لازم از سوی دستگاه قضایی انجام شد.

وی افزود: در این زمینه دو جلسه حدود چهار ساعته با مسئولان شرکت و مسئولان اجرایی استان زنجان و سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید برگزار و محصول جلسه دیروز بعدازظهر و امروز صبح به پرداخت یک ماه حقوق معوق کارگران و قول مساعد مدیر کارخانه برای پرداخت مابقی مطالبات آنان منجر شد.

رئیس کل دادگستری استان زنجان ادامه داد: مقرر شد تا پایان شهریور سه ماه حقوق معوق دیگر کارگران نیز پرداخت و سه ماه حقوق معوق دیگر نیز تا پایان مهر ماه واریز شود.

وی از رایزنی با سازمان تامین اجتماعی در زمینه تمدید دفترچه‌های درمانی بیمه تامین اجتماعی  نیز خبر داد و افزود: مطابق لیست بیمه تاکنون ۳۴ ماه بیمه کارگران پرداخت نشده بود که این مشکل هم امروز حل شد و تامین اجتماعی وعده داد که این مشکل را پیگیری و حل نماید.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی بیان داشت: در صورت عدم تعهد مدیر این کارخانه به تعهداتش، این موضوع را پیگیری و در رابطه با این واحد صنعتی اعمال قانون می‌کنیم.

طبق گزارش میزان، رئیس قوه قضاییه در سفر به زنجان درباره اعتراضات کارگران کارخانه روغن نباتی گفت: این افراد عنوان می‌کنند با واگذاری کارخانه به بخش خصوصی این مجموعه خوابیده و تاحدی حقوق‌ها نیز عقب افتاده است درحالی که قرار بود با واگذاری کارخانه به بخش خصوصی این مشکلات حل شود، آیا قرار بود مواد اولیه که استانداری به آن‌ها داده به کار گرفته نشود؟ آیا قرار بود کارگران بیکار شوند؟ آیا قراربود اینگونه خصوصی سازی کنیم؟ بدون شک حتما این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

کلید واژه: قوه قضائیه - کارگران
کد مطلب: 74891
زمان انتشار: دوشنبه 25 شهریور 1398 - 07:07:48
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری