به روز شده: 14 دقیقه قبل
کد مطلب: 74898
زمان انتشار: دوشنبه 25 شهریور 1398 - 09:10:13

رئیس کل دادگستری زنجان خبر داد: پیگیری جدی برای اعاده اراضی حیف و میل شده از بیت المال

قوه قضائیه  - حجت‌الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی از برگزاری اولین جلسه کارگروه بررسی مشکلات واگذاری گاوازنگ از نطر قواعد حقوقی و قوانین خبر داد و گفت: به جد پیگیر این موضوع هستیم که اراضی‌ حیف و میل شده از بیت المال، اعاده شود.

به گزارش میزان، حجت‌الاسلام و  المسلمین صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان زنجان در رابطه با آخرین وضعیت رسیدگی به مشکلات واگذاری گاوازنگ اظهار کرد: منابع طبیعی، اراضی دولتی را به سازمان همیاری شهرداری‌ها برای ایجاد و ساخت مجموعه تفریحی_فرهنگی در استان زنجان واگذار می‌کند که متاسفانه در این واگذاری هم از سوی منابع طبیعی و امور اراضی و هم از سوی واگذار شونده یعنی سازمان همیاری شهرداری ها مقررات قانونی رعایت نشده است.

وی ادامه داد : در این واگذاری بخش مهمی از اراضی را تفکیک و به افراد حقیقی واگذار کرده‌اند، لذا در این رابطه یک مشکل از نظر حقوقی در مجموعه گاوازنگ وجود دارد که برای واگذار کننده و واگذار شونده پرونده تشکیل شده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی تصریح کرد: در کنار رسیدگی و پیگیری‌های ما، دیوان محاسبات نیز به موضوع ورود کرده است و پرونده‌ای در دیوان محاسبات در تهران به طرفیت اداره منابع طبیعی و سازمان همیاری شهرداری‌ها ایجاد شده و دیوان نیز پیگیر موضوع است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه پیگیر اعمال قانون و مقررات در مجموعه گاوازنگ هستیم، خاطرنشان کرد : به نظر می‌رسد یک زمین خواری فاحشی اتفاق افتاده و مسئولان امر باید پاسخگو باشند و موضوع در دستور کار قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: ریاست قوه قضاییه در سفر به استان زنجان دستور تشکیل کارگروهی مرکب از نماینده وزارتخانه، مسئولان استانداری، رئیس کل دادگستری و دادستان استان را دادند تا مشکلات واگذاری از نطر قواعد حقوقی و قوانین جاری بررسی شود و راهکاری در این رابطه ارائه شود که اولین جلسه کارگروه بعد از سفر رئیس قوه قضاییه برگزار شده است و به جد پیگیر این موضوع هستیم که اراضی که از بیت المال حیف و میل شده برگردد و به موازات آن تعهد سازمان همیاری شهرداری‌ها مبنی بر ساخت مجموعه تفریحی_فرهنگی برای استان نیز عملیاتی شود.

کد مطلب: 74898
زمان انتشار: دوشنبه 25 شهریور 1398 - 09:10:13
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری