به روز شده: 1 ساعت و 31 دقیقه قبل
کد مطلب: 74913
زمان انتشار: دوشنبه 25 شهریور 1398 - 15:01:03

فرمانده مرزبانی ناجا مطرح کرد: ایثارگری نیروی انتظامی در جبران کمبودهای موجود در مرز

 فرمانده مرزبانی ناجا مطرح کرد: ایثارگری نیروی انتظامی در جبران کمبودهای موجود در مرز
حقوق بشر  > ایران  -  فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه کمبود اعتبارات، پاسخگوی مأموریت‌های نیروی انتظامی و مرزبانی نیست، گفت: نیروی انتظامی در یک دهه گذشته، تلاش مضاعفی بر ارتقاء شرایط مرزبانی و امنیت مرزهای کشور داشته و بعضی از کمبودها را با ایثارگری جبران کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سردار "قاسم رضایی" در جریان بازدید هیئت بازرسان ستاد کل نیروهای مسلح از مرزبانی ناجا به تشریح مأموریت‌های فرماندهی مرزبانی در مرزهای کشور پرداخت و گفت: نیروی انتظامی مأموریت‌های متنوع انتظامی و نظامی دارد که یکی از مأموریت‌های اصلی آن مرزبانی است و با اولویت در ناجا در حال مدیریت است.

وی با بیان اینکه نگاه به نیروی انتظامی نگاه پلیسی است، افزود: ناجا یک سازمان پلیسی و نظامی است که باید با بررسی بیشتر در برنامه ریزی، بودجه و قانون‌گذاری، رویکرد آن اصلاح شود.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه کمبود اعتبارات و تجهیزات، پاسخگوی مأموریت‌های نیروی انتظامی و مرزبانی نیست، گفت: با تلاش های شبانه روزی و مجاهدانه ماموران این نیرو، ماموریت های خود را به نحو مطلوبی انجام می دهیم.

سردار رضایی با تأکید بر اینکه رویکرد مرزبانی در هیچ کشوری "پلیسی" نیست، تصریح کرد: مرزبانی در نیروی انتظامی وظیفه دیپلماسی دارد و تنها رده‌ای در نیروهای مسلح کشور است که اختیار ارتباطات دیپلماتیک با کشورهای همسایه را دارد.

فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر توجه ویژه به مرزبانی در حوزه دیپلماسی، دریابانی، پشتیبانی و دفاعی گفت: مرزبانی جایگاه ویژه و ملی دارد که قبل از انقلاب هیچ توجهی به آن نشده؛ نیروی انتظامی در یک دهه گذشته، تلاش مضاعفی بر ارتقاء شرایط مرزبانی و امنیت مرزهای کشور داشته و بعضی از کمبودها را با ایثارگری جبران کرده است.

وی با اشاره به معیشت مرزبانان و نیازمندی‌های آنان عنوان کرد: یکی از مولفه های اصلی ماندگاری نیرو، انگیزه و کاربرد آنان در مرزها، ایجاد شهرک های سازمانی است که باید به صورت ویژه مدیریت و اعتبارات آن تأمین شود.

مقام عالی مرزبانی ناجا با بیان طرح جامع مرزبانی خاطرنشان کرد: طرح جامع مرزبانی، مدال افتخار نیروی انتظامی است که باید با اعمال و نتایج مطلوب در مرزها، سپاسگزار اعتماد مقام معظم رهبری (مدظله العالی) باشیم.

ضرورت رسیدن مرزبانی به سطح انتظارات فرماندهی معظم کل قوا

امیر "عباس فلاح" سرپرست هیئت بازدید کننده ستاد کل نیروهای مسلح نیز در این دیدار با ابراز خوشحالی از حضور در فرماندهی مرزبانی ناجا گفت: توفیقی شد از نزدیک خدمت مرزبانان برسیم و تلاش‌های شبانه روزی آن ها را به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح منعکس کنیم.

وی با اشاره به بازدید این هیئت از مرزهای شمال غربی کشور افزود: نگاه ما این است وضع موجود را بررسی کنیم و فرماندهی مرزبانی ناجا را به سطح انتظارات فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) برسانیم.

سرپرست هیئت بازدید کننده ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: رسالت اصلی این هیئت رفع مشکلات حوزه مرزبانی است که امیدواریم این بازدیدها، منجر به اتفاقات مثبت در مرزبانی شود.

امیر فلاح با پیش بینی نیازمندی‌های مرزبانی خاطرنشان کرد: دریابانی، مقوله تخصصی است که نیازمند بازدید و رصد ویژه است تا بتوانیم به حد امکان مطلوب در این حوزه برسیم.

کد مطلب: 74913
زمان انتشار: دوشنبه 25 شهریور 1398 - 15:01:03
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد