به روز شده: 55 دقیقه قبل
کد مطلب: 74936
زمان انتشار: سه شنبه 26 شهریور 1398 - 16:47:44

رئیس فراکسیون خانواده مجلس: قضات عادلانه و منصفانه تغییرات لایحه خشونت علیه زنان را بررسی کردند

رئیس فراکسیون خانواده مجلس: قضات عادلانه و منصفانه تغییرات لایحه خشونت علیه زنان را بررسی کردند
زنان  - رئیس فراکسیون «خانواده» مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه «صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت» می‌تواند در کاهش خشونت علیه زنان علی‌الخصوص خشونت خانوادگی که مورد توجه مقام معظم رهبری بوده مؤثر واقع شود.

به گزارش میزان، پروانه مافی با اشاره به تکمیل و ارسال لایحه «صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت» از سوی قوه قضائیه به دولت و جنبه پیشگیرانه این لایحه درباره خشونت علیه بانوان، گفت: بنده از توجه قوه قضائیه به این لایحه ابراز خرسندی می‌کنم.

وی افزود: نزدیک به شش سال دو قوه قضائیه و مجریه بر روی این لایحه کار کردند.

این نماینده مجلس بیان داشت: بنده تغییرات این لایحه را در زمان حضورم در مشهد و طی جلسه با قضات ملاحظه کردم و دیدم که قضات چقدر صمیمانه، عادلانه و منصفانه مشغول کار کردن بر روی این لایحه بودند.

عضو فراکسیون زنان مجلس تاکید کرد: این مایه خرسندی ماست که آیت الله رئیسی در بدو ورود خود به قوه قضائیه دستور تکمیل و تدوین این لایحه را دادند تا نهایتاً این لایحه به دولت ارسال شود و امیدواریم دولت هم هر چه سریعتر این لایحه را به مجلس ارسال کند تا ما بتوانیم در سال پایانی مجلس این لایحه را مورد بررسی قرار دهیم.

رئیس فراکسیون «خانواده» در مجلس بیان داشت: این لایحه تامین امنیت و صیانت از کرامت بانوان، تحکیم مبانی خانواده و حفاظت از کیان آن، افزایش سطح آگاهی عمومی و آموزش‌های اختصاصی در زمینه مقابله با بزه، ارتقاء و شاخص‌های دادرسی اسلامی و عادلانه در خصوص بانوان، پیگیری از جرایم خشونت‌آمیز علیه بانوان، حمایت از بانوان بزه‌دیده یا در معرض بزه دیدگی را مد نظر دارد که این موارد می‌تواند بسیار راهگشا و موثر باشد.

مافی تاکید کرد: این لایحه می‌تواند در کاهش خشونت علیه زنان علی الخصوص خشونت خانوادگی که مورد توجه مقام معظم رهبری بوده موثر واقع شود.

عضو فراکسیون زنان با بیان این که همیشه همه چیز قانون نیست تاکید کرد: اینکه ما فکر کنیم قانونی که اجرا می‌شود می‌تواند حلال همه مشکلات باشد، باید گفت نمی‌توان صددرصد آن را تائید کرد با این حال این لایحه هم نمی‌تواند همه جنبه‌ها را پوشش دهد چرا که سیاست‌گذاری در حوزه خشونت علیه زنان یک جنبه فراقوه‌ای دارد و تنها قوه قضاییه و دولت نمی‌تواند در این راستا موثر باشند چرا که به جز تنظیم برخی قوانین شکل‌گیری محیطی که بانوان در آن زندگی می‌کنند هم قابل تامل است؛ یعنی شهری دوستدار زنان.

وی بیان داشت: شهر دوستدار زنان باید دارای امکانات در دسترس باشد. بنده به عنوان رئیس فراکسیون خانواده مجلس تأکید دارم که مسئولین باید یک برنامه عملیاتی برای تحقق این موضوع داشته باشندد که البته هنوز عملیاتی نشده است؛ بنابراین باید گفت تنها نمی‌توان در مبحث خشونت علیه زنان به مباحث قضایی اکتفا کنیم و باید سایر جوانب موضوع را هم مدنظر قرار دهیم.

کد مطلب: 74936
زمان انتشار: سه شنبه 26 شهریور 1398 - 16:47:44
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب