به روز شده: 30 دقیقه قبل
کد مطلب: 74957
زمان انتشار: چهارشنبه 27 شهریور 1398 - 15:01:18

بازدید رئیس دیوان عالی کشور از مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه

قوه قضائیه  - رئیس دیوان عالی کشور صبح امروز از مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه بازدید و و به استماع درخواست چند تن از مراجعه کنندگان پرداخت.

به گزارش میزان، حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور صبح امروز از مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه بازدید کرد.

 

رئیس دیوان عالی کشور در حاشیه این دیدار و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر در گام دوم انقلاب هستیم و گام دوم انقلاب، گام بهره برداری از تجربیات گام اول است، لذا هر چقدر بتوانیم ارزش‌های انقلاب را برجسته کنیم و به مردم بیشتر خدمت رسانی کنیم مورد رضایت خداوند واقع می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم در ادامه عنوان کرد: در رابطه با طرح هر مسجد یک حقوقدان مورد تاکید ریاست قوه قضاییه، صحبتی با رییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه داشتم و اینجا اولین مرکزی است که به این خواسته رییس قوه قضاییه لبیک گفتند. بنده نیز تشویق شدم دیدار‌های مردمی را هر چند وقت یکبار در مساجد داشته باشم تا هم ارشاداتی برای مردم و هم دیدار مردمی را در مساجد داشته باشیم.

رئیس دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد: ما در خصوص طرح هر مسجد یک حقوقدان آمادگی خود را اعلام کرده ایم و راهکار‌های آن و اینکه به چه صورت باشد در حال بررسی است.

وی ادامه داد: چه در مرکز و چه در کانون، وکلایی هستند که نقش موثری در اجرای عدالت دارند و هر چه که فعالیت آن‌ها بهتر و مردمی‌تر باشند قطعا در عدالت گستری نیز نقش بیشتری را خواهند داشت و مورد حمایت بیشتر دستگاه قضایی قرار خواهد گرفت.

دکتر علی بهادری جهرمی، رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه نیز ضمن قدردانی از حضور رئیس دیوان عالی کشور در این مرکز بیان کرد: ما به دنبال استفاده از راهنمایی‌ها و رهنمود‌های رئیس دیوان عالی کشور در حوزه‌های انتظامی و هم بررسی راهکار‌های ارتقاء جایگاه و نقش وکیل مدافع در فرایند دادرسی هستیم که در این خصوص نکات خوبی مطرح شد.
 

 

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه ادامه داد: اگر وکلا کار خود را آنگونه که باید انجام دهند می‌توانند کمک کار قضات باشند.

وی با ابراز خوشحالی از اعلام آمادگی رئیس دیوان عالی کشور برای شرکت در طرح هر مسجد یک حقوقدان، گفت: با حضور قضات محاکم در این طرح هم خدمت رسانی حقوقی مردم از محاکم به مساجد کشیده می‌شود تا بتوانند خدمت رسانی بهتری در جهت پیشگیری از تشکیل پرونده داشته باشند.

گفتنی است رئیس دیوان عالی کشور، در پایان این دیدار از بخش‌های مختلف مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه بازدید کرد و به استماع درخواست چند تن از مراجعه کنندگان پرداخت.
کد مطلب: 74957
زمان انتشار: چهارشنبه 27 شهریور 1398 - 15:01:18
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری