به روز شده: 2 ساعت و 50 دقیقه قبل
کد مطلب: 75020
زمان انتشار: یکشنبه 31 شهریور 1398 - 11:31:49

حاجی میرزایی: اهمیت بیشتر آموزش ابتدایی از آموزش عالی/ فضای مدرسه باید سرشار از ذوق باشد

حاجی میرزایی: اهمیت بیشتر آموزش ابتدایی از آموزش عالی/ فضای مدرسه باید سرشار از ذوق باشد
کودکان  - وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر به جای توسعه آموزش عالی آموزش ابتدایی را توسعه دهند برای پیشرفت کشور موثر‌تر است و سرمایه گذاری روی این مقطع کارسازتر و تعیین کننده‌تر است.

به گزارش میزان، مراسم آغاز سال تحصیلی غنچه‌ها و شکوفه‌ها با شعار دبستان‌های با کیفیت و شاداب برای همه کودکان با حضور محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، عبدالرضا فولادوند، مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران، رضوان حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

حاجی میرزایی افزود: امروز یکی از مهمترین روز‌های زندگی والدین دانش آموزان است. آینده این کشور به دست این دانش آموزان رقم می‌خورد آموزش ابتدایی اصلی‌ترین دوره آموزشی است.

وی افزود: اگر به جای توسعه آموزش عالی آموزش ابتدایی را توسعه دهند برای پیشرفت کشور موثر‌تر است و سرمایه گذاری روی این مقطع کارسازتر و تعیین کننده‌تر است. این دوره دوره شکل گیری شخصیت دانش آموز است.

وی در ادامه بیان کرد: تاثیر تربیت در دوره ابتدایی بسیار مورد تاکید است و دانش آموزان در این روز‌ها از انگیزه و توان بالایی برای آموختن برخوردار هستند.

وی در ادامه افزود: مدرسه باید مجال پرسشگری و رشد و تربیت را به دانش آموزان بدهد و فضای مدرسه بیشترین مشابهت را با فضای خانواده داشته باشد. هر چه قدر برای تربیت این نسل توجه شود سرمایه گذاری موثری تری است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: معلمین ابتدایی و پیش دبستانی کسانی هستند که باید با رفتار خود به دانش آموزان بیاموزند. باید روی شاد بودن فضای مدرسه تاکید کرد و این فضا باید سرشار از ذوق باشد.

وی  بیان کرد: با تلاش و کوشش همکاران فرهنگی هیچ فردی در ایران نباشد که در سن تحصیل باشد و امکان آموزش نداشته باشد. هر چه قدر ارتباط والدین و معلمین با هم بیشتر باشد زمینه‌های رشد آن‌ها بیشتر فراهم می‌شود.

کد مطلب: 75020
زمان انتشار: یکشنبه 31 شهریور 1398 - 11:31:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب