به روز شده: 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 75066
زمان انتشار: سه شنبه 2 مهر 1398 - 09:35:25

سرلشکر باقری: دلیل تجاوز نکردن دشمن به ما تجربه تاریخی دفاع مقدس است

سرلشکر باقری: دلیل تجاوز نکردن دشمن به ما تجربه تاریخی دفاع مقدس است
حقوق بشر  > ایران  - رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه خوداتکایی، استقلال و آرمانگرایی از جمله دستاوردهای دوران دفاع مقدس بود افزود: مردم عراق دوران جنگ هشت ساله را دوره خسران و خفت و خاری می‌دانند و این قابل قیاس با اعتقاد ما نسبت به دفاع مقدس نیست.

به گزارش پیگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سرلشکر «محمد باقری» صبح امروز سه‌شنبه ۲ مهر در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما در ۴ دهه اخیر با شاخص‌هایی مانند انقلاب اسلامی، رهبری بی‌نظیر امام خمینی (ره) و در ادامه آن رهبری مقتدرانه مقام معظم رهبری و همچنین شاخص دفاع مقدس شناخته می‌شویم.

وی با بیان اینکه کشور ما با وجود بی‌طرفی در خلال جنگ‌های روسیه مورد تجاوز و تهاجم قرار گرفت و بخش‌هایی از آن جدا شد، عنوان کرد: ایران در دو جنگ جهانی با اعلام بی طرفی مورد تجاوز قرار گرفت و دچار قحطی شد و نیمی از جمعیت خود را از دست داد و حتی ریالی هم غرامت نگرفت.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود:، اما جمهوری اسلامی موقعی که مورد تجاوز یک کشور همسایه قرار گرفت نحو دیگری عمل کرد و کارنامه دیگری از خود نشان داد. دشمن و استکبار جهانی انقلاب اسلامی را تحمل نکرد و با تمام قوا پشت سر کشوری ایستاد تا به ما حمله کند.

سرلشکر باقری با بیان اینکه جنگ صدام علیه کشورمان آنچنان برنامه‌ریزی شد که اگر بر روال عادی جنگ‌های جهان پیش می‌رفت حداقل باید ظرف یکی دو هفته یا نهایتا یکی دو ماه نظام ما سقوط می‌کرد و دچار تجزیه می‌شد.

وی با بیان اینکه سایر کشور‌ها ما علاوه بر تجهیزات و امکانات گسترده‌ای که در اختیار صدام قرار داده بودند فضای خود را نیز در اختیار او گذاشته بودند، گفت: تعداد زیادی از خلبانان اسیر عراقی می‌گفتند برای تهاجم به خلیج فارس ما از فضای عربستان عبور می‌کنیم و نقطه نشانی ما در جنوب خلیج فارس در خاک عربستان قرار دارد. بنادر و ریل کویت و عربستان همگی در اختیار صدام بود.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: تمام قدرت‌های آن روز جهان سلاح‌های روزآمد خود را در اختیار صدام قرار می‌دادند.

سرلشکر باقری با بیان اینکه خوداتکایی، استقلال و آرمانگرایی از جمله دستاورد‌های دوران دفاع مقدس بود افزود: مردم عراق دوران جنگ هشت ساله را دوره خسران و خفت و خاری می‌دانند و این قابل قیاس با اعتقاد ما نسبت به دفاع مقدس نیست.

وی با بیان اینکه دلیل تجاوز نکردن دشمن به ما تجربه تاریخی دفاع مقدس است که در ذهن او باقی مانده است، گفت: اگر ملت سوریه در برابر تهاجم تروریست‌ها ۸ سال مقاومت کردند و اگر ملت عراق با تبعیت از فتوای مرجعیت به میدان آمدند و با تشکیل گروه‌های مردمی، با تروریست‌ها مقابله کردند، این‌ها از دفاع مقدس ملت ایران الگو گرفتند.

طبق گزارش میزان، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه اگر امروز بازدارندگی دفاعی وجود دارد ریشه اصلی آن به دفاع مقدس باز می‌گردد گفت: نتیجه تهاجم دشمن به کشور انهدام و اسارت خواهد بود.

 

کد مطلب: 75066
زمان انتشار: سه شنبه 2 مهر 1398 - 09:35:25
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد