به روز شده: 19 دقیقه قبل
کد مطلب: 75070
زمان انتشار: سه شنبه 2 مهر 1398 - 11:04:36

حضور مادر در کنار نوزاد پس از زایمان الزامی شد

حضور مادر در کنار نوزاد پس از زایمان الزامی شد
کودکان  - رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: در کنار هم بودن مادر و نوزاد پس از زایمان در برقراری سریع‌تر ارتباط عاطفی یا آموزش مادر در فرآیند تغذیه کودک تاثیرگذار است.

به گزارش میزان، کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به مطلبی که روز‌های اخیر در فضای مجازی از سوی یکی از پرستاران در خصوص جدا کردن نوزاد از مادر پس از زایمان منتشر شده بود، گفت: حضور مادر و نوزاد پس از زایمان در کنار یکدیگر یک طرح علمی جهانی بوده که مطالعات متعددی در دنیا بر روی این موضوع انجام شده است.

وی با بیان اینکه بحث حضور نوزاد در کنار مادر یا بالعکس در برقراری سریع‌تر ارتباط عاطفی یا آموزش مادر در فرآیند تغذیه کودک و بسیاری از مواردی که در حوزه شیرخوار و مادر مطرح است تاثیرگذار است، افزود: اساسا طرح بیمارستان‌های دوستار مادر و کودک بر این مبنا در دنیا پایه ریزی شد و در ایران هم شکل گرفته است.

جهانپور با تاکید بر اینکه به هیچ وجه موضوع جدا کردن مادر و نوزاد پس از زایمان قابل توجیه نیست، تصریح کرد: جدا کردن مادر و نوزاد در مواردی که نوزاد نیاز به مراقبت‌های ویژه داشته باشد مجاز بوده که در این صورت باز هم مادر می‌تواند در کنار نوزاد باشد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه پرستاری که در خصوص جدا کردن مادر و نوزاد پس از زایمان اظهارنظر کرده گویا آشنایی لازم برای کار کردن در چنین بخشی را ندارد، گفت: این پرستار اگر اهمیت موضوع را درک می‌کرد چنین اظهارنظری نداشت.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت یادآور شد: ما در هیچ جایی دنیا شاهد توصیه جدا کردن مادر از نوزاد پس از زایمان نبوده ایم در کشور خودمان نیز چنین موضوعی نباید رخ دهد.

کاربری در شبکه اجتماعی که خود را پرستار معرفی کرده بود، با اشاره به دستورالعمل وزارت بهداشت در مورد الزام «حضور مادر در کنار نوزاد پس از زایمان»، نوشته بود: به مادری که ۱۸ ساعت در زایشگاه درد کشیده؛ چگونه بگوییم که باید پیش نوزادش بماند؟

کد مطلب: 75070
زمان انتشار: سه شنبه 2 مهر 1398 - 11:04:36
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب