به روز شده: 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 75074
زمان انتشار: سه شنبه 2 مهر 1398 - 11:28:32

وضعیت قرمز در سرزمین‌های اشغالی

وضعیت قرمز در سرزمین‌های اشغالی
حقوق بشر  > جهان  - دولت آمریکا بارها اعلام کرده بود که رونمایی از طرح موسوم به معامله قرن پس از برگزاری انتخابات در سرزمین‌های اشغالی انجام خواهد شد، اما اکنون به نظر می‌رسد که نتیجه این انتخابات تعویق طولانی مدت در رونمایی از طرح معامله قرن را در پی دارد.

ماه آگوست رئیس جمهور آمریکا از انتشار طرح به اصطلاح صلح موسوم به معامله قرن در ماه سپتامبر و پس از برگزاری انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی خبر داد بود.

انتشار و اعلام بخش اقتصادی و نخست این طرح که در ۲ سال اخیر انتشارش مرتبا به تعویق افتاده، در کنفرانس اقتصادی بحرین به دلیل مخالفت گروه‌های فلسطینی و کشور‌های جهان با آن با شکست مواجه شد.

 

بحران سیاسی در سرزمین‌های اشغالی؛ رونمایی از معامله قرن تا مدت زیادی به تعویق افتاد

 

پیشتر اعلام شده بود که طرح کامل معامله قرن در ماه سپتامبر در «کمپ دیوید» استراحتگاه تابستانی رئیس جمهور آمریکا با حضور سران کشور‌های عربی اعلام خواهد شد.

اکنون انتخابات در سرزمین‌های اشغالی برگزار شده و حزب لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو نتایج مطلوب را از این انتخابات کسب نکرده است.

نتانیاهو که پیش از این و در ماه آوریل نیز موفق به تشکیل کابینه نشده بود اکنون با چالش‌های بیشتری مواجه شده و حتی احتمال به سر رسیدن دوران نخست وزیری او نیز قوت گرفته است.

 

بحران سیاسی در سرزمین‌های اشغالی؛ رونمایی از معامله قرن تا مدت زیادی به تعویق افتاد

 

کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی می‎گوید که نتانیاهو در پی ناکامی در انتخابات پارلمانی اخیر تلاش کرده در مذاکراتی مخفیانه «ریون ریولین» رئیس این رژیم را به اعطای مصونیت از اتهامات قضایی به ازای خروج از عرصه سیاسی متقاعد کند.

 

به نظر می‌رسد این چالش‌ها که نتانیاهو با آن‌ها مواجه شده، رونمایی از طرح معامله قرن را نیز با تردید‌هایی همراه کرده است.

یکی از مقامات آمریکا در مصاحبه با پایگاه عاروتص شوا از تأخیر طولانی مدت در رونمایی از طرح موسوم به «معامله قرن» خبر داده است.

این مقام آمریکایی می‌گوید: نتیجه انتخابات (در اراضی اشغالی) شرایط را تغییر داده و طرح معامله قرن در آینده نزدیک منتشر نخواهد شد.

این در حالی است که چند هفته پیش نتانیاهو و دیگر مقامات رژیم صهیونیستی و آمریکا از رونمایی معامله قرن در آینده نزدیک خبر داده بودند.

 

این مقام آمریکایی گفته در حال حاضر یک موقعیت متفاوت وجود دارد و احتمال دارد کابینه‎ای کاملا متفاوت از کابینه کنونی سر کار آید. هیچ قطعیتی وجود ندارد که نتانیاهو نخست وزیر آینده باشد بنابراین بررسی‌های بیشتر وضعیت ضروری است و رونمایی از طرح معامله قرن نیز به طور قابل ملاحظه‌ای به تعویق خواهد افتاد.

این نخستین بار نیست که رونمایی از طرح معامله قرن به تأخیر می‌افتد و پیش از این نیز دولت آمریکا بار‌ها رونمایی از این طرح را به تعویق انداخته است.

کد مطلب: 75074
زمان انتشار: سه شنبه 2 مهر 1398 - 11:28:32
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد