به روز شده: 32 دقیقه قبل
کد مطلب: 75173
زمان انتشار: یکشنبه 7 مهر 1398 - 09:03:24

مظفر: آمار بازمانده از تحصیل‌ها به شدت رو به کاهش است

مظفر: آمار بازمانده از تحصیل‌ها به شدت رو به کاهش است
کودکان  -  زهرا مظفر گفت: میزان ثبت نامی‌ها در دوره ابتدایی پوشش ۱۰۰ درصدی را در این دوره داریم.

به گزارش میزان، زهرا مظفر، مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش درباره میزان آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل اظهار کرد: آمار هر ساله میزان دانش آموزان و میزان ورودی‌ها به کلاس اول را هر ساله از سازمان ثبت احوال و اسناد کشور دریافت می‌کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: بر اساس این آمار و میزان ثبت نامی‌ها در دوره ابتدایی پوشش ۱۰۰ درصدی را در این دوره داریم.

مظفر در ادامه بیان کرد: بر اساس این آمار معمولا بازمانده از تحصیل‌ها در طول دوران تحصیل اقدام به ترک تحصیل می‌کنند و این ترک تحصیلی‌ها بیشتر در مناطق محروم و از خانواده‌هایی هستند که امکان ادامه تحصیل فرزندانشان به هر دلیلی برایشان وجود ندارد.

مدیرکل ارزیابی عملکرد در ادامه بیان کرد: ترک تحصیل یک مسئله شخصی و خانوادگی است.

مظفر در ادامه درباره راهکار‌های وزارت آموزش و پرورش برای بازگرداندن این دانش آموزان به چرخه تحصیل گفت: خوشبختانه نهضت سواد آموزی با طرح‌های مختلف اقدام به جذب بازمانده از تحصیل‌ها می‌کند و در کلیه مناطق و روستا‌ها و شهرستان‌ها حتی یک دانش آموز با یک مربی راه اندازی می‌کند به همین دلیل آمار بازمانده از تحصیل ما به شدت رو به کاهش است.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در ادامه درباره شیوه برخورد با مدارسی که برای ورد دانش آوزان تست هوش برگزار می‌کنند؟ گفت: برگزاری تست هوش و هر گونه آزمون برای جذب دانش آموزان در مدارس دولتی ممنوع است و هر کسی که این موضوع را مشاهده کرده است می‌تواند گزارش بدهند تا بررسی شود. بر اساس آیین نامه‌های مصوب اجرایی شورای آموزش و پروش برگزاری آزمون و تست هوش در مدارس دولتی ممنوعیت دارد و در مدارس تیر هوشان در چارچوب قوانین امکان پذیر است.

کد مطلب: 75173
زمان انتشار: یکشنبه 7 مهر 1398 - 09:03:24
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب