به روز شده: 46 دقیقه قبل
کد مطلب: 75484
زمان انتشار: دوشنبه 22 مهر 1398 - 11:22:06

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه: امید نقطه اصلی و مرکزی بیانیه گام دوم انقلاب است

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه: امید نقطه اصلی و مرکزی بیانیه گام دوم انقلاب است
بیداری اسلامی  - رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: نقطه اصلی و مرکزی بیانیه گام دوم انقلاب «امید» و پیوست آن هم «ما می‌توانیم» است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حجت الاسلام و المسلمین «محمدجواد حاج‌علی‌اکبری» در همایش تبیین بیانیه گام دوم انقلاب که صبح امروز دوشنبه ۲۲ مهر در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد، اظهار کرد: بیانیه گام دوم لایه‌های عمیق فراوانی دارد که نیاز است با نگاهی عالمانه و اجتهادی، فقه سیاسی شیعه را در عصر حاضر قدر بدانیم.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه افزود: نقطه اصلی و مرکزی بیانیه گام دوم انقلاب «امید» و پیوست آن هم «ما می‌توانیم» است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مخاطب ویژه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی «جوانان» هستند اظهار کرد: در نیرو‌های مسلح به واسطه حضور سربازان وظیفه یک فرصت مناسبی برای تبیین بیانیه فراهم است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

حاج علی اکبری با بیان اینکه «نظام انقلابی» کلیدواژه حساس بیانیه گام دوم است گفت: انقلاب همچنان ادامه دارد و نظام برخواسته از انقلاب به واسطه انقلابی بودن خود می‌تواند ادامه مسیر دهد.

وی تاکید کرد: نظام انقلابی همواره در مسیر جامعه پردازی و تمدن سازی است و زیرساخت‌های آن نیز همان سلول‌های تشکیل دهنده انقلاب اسلامی هستند.

امام جمعه موقت تهران یادآور شد: اخیرا مقام معظم رهبری در ارتباط با مسأله اربعین نیز به موضوع نقش تمدن ساز اربعین حسینی تاکید کردند.

طبق گزارش میزان، حاج علی اکبری در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: بسیاری از اوقات مسئولان و دستگاه‌های مسئول ما فکر می‌کنند که در این زمینه وظیفه جدی بر عهده ندارند و این درحالی است که سرمایه‌گذاری دشمنان در این بخش است.

وی در پایان با بیان اینکه رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به وظایف حاکمیت در ترویج مسائلی اخلاقی اشاره و تاکید می‌کنند که کوتاه‌ها در محور دستگاه‌های مسئول جبران شوند، شوند، گفت: وظیفه ما بردن مردم به بهشت نیست، اما باید مقدمات ورود مردم به بهشت را فراهم کنیم و با کسانی که می‌خواهند مردم را به زور به جهنم ببرند مقابله کنیم.

کد مطلب: 75484
زمان انتشار: دوشنبه 22 مهر 1398 - 11:22:06
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین