به روز شده: 4 ساعت و 24 دقیقه قبل
کد مطلب: 75540
زمان انتشار: چهارشنبه 24 مهر 1398 - 11:01:08

صادقی: مقابله با جرم و بزهکاری نیازمند عزم همگانی است

قوه قضائیه  - دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه در نشست با برخی اعضای سازمان‌های مردم‌نهاد بر این نکته تاکید کرد که مقابله با جرم و بزهکاری نیازمند همراهی همگانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، نشست دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه با تعدادی از اعضای سازمان‌های مردم‌نهاد این استان بر گزار شد.

در این نشست، صادقی داستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه پس ازشنیدن دیدگاه‌ها و نقطه نظرات مدعوین با تشریح زوایایی از وضعیت آسیب‌های اجتماعی در شهر و استان کرمانشاه به نقش سمن‌ها در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی موقعیت‌های پیش از ارتکاب یا مقارن با جرم پرداخت و عنوان کرد: مدیریت اثر بخش و کنترل آسیب‌های اجتماعی و نیز مقابله با جرم و بزهکاری بی شک نیازمند دخالت وهمراهی همگانی بر پایه سیاست جنایی مشارکتی است.

در این نشست صادقی به ظرفیت ماده ۶۶ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ اشاره کرد گفت: تا زمانی که آیین نامه اجرایی این ماده تصویب شود کلیه سازمان‌های مردم نهاد در استان کرمانشاه می‌توانند بدون واسطه هرگونه پیشنهادات طرح‌ها، تحلیل‌ها و برآورد‌های کارشناسی راهکار‌های اجرایی وعملیاتی و... را به معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه ارسال نمایند.

وی ضمن قدردانی از فعالیت‌های سازمان مردم نهاد به عنوان دغدغه‌مندان حوزه اجتماعی ضمن تاکید بر فرهنگ سازی و لزوم برنامه ریزی برای ارتقا فرهنگ عمومی جامعه وکاستن از فراوانی آسیب‌ها، تقویت احساس مسئولیت آحاد جامعه نسبت به محیط پیرامون، ترویج فرهنگ رعایت حقوق دیگران و حتی در موارد تزاحم ترجیح مبتنی بر ایثار حق دیگران بر خود، تلاش برای کاستن از خشونت‌های کلامی در ارتباطات اجتماعی، افزود: انتظار این است که رصد و پایش‌های عمومی که انجام می‌گیرد دقیق باشد و آنچه را که از تریبون‌های مختلف (فضای مجازی یا رسانه ها) در زمینه آسیب‌ها وجرایم در اختیار افکار عمومی قرار می‌گیرد بر اساس داده‌ها و آمار‌های صحیح بدست آمده از مبادی ذیصلاح باشد و از بزرگ نمائی، برداشت سطحی وهر اقدامی که بی جهت سبب التهاب آفرینی و تحریک احساسات عمومی می‌شود اجتناب گردد.

کلید واژه: قوه قضائیه - جرم
کد مطلب: 75540
زمان انتشار: چهارشنبه 24 مهر 1398 - 11:01:08
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری