به روز شده: 13 ساعت و 38 دقیقه قبل
کد مطلب: 75565
زمان انتشار: یکشنبه 28 مهر 1398 - 09:21:24

نماینده مجلس آخرین روند درمانی دختران شین‌آباد را تشریح کرد

کودکان  - نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس گفت: روند درمانی «دختران شین‌آباد» اعم از معاینات و لیزردرمانی در محل بیمارستان الزهرا، «فعلا» روند مطلوبی دارد. البته وزیر بهداشت قول داده‌اند در صورت نیاز، برای اعزام این عزیزان به خارج از کشور برای مداوا، کوتاهی صورت نگیرد.

به گزارش میزان، رسول خضری با اشاره به روند درمانی «دختران شین‌آباد»، گفت: درباره ادامه روند درمانی دختران شین‌آبادی اخیرا بنده با آقای نمکی وزیر «بهداشت درمان و آموزش پزشکی» مذاکراتی داشتم.

وی تاکید کرد: روند درمانی دختران شین‌آباد اعم از معاینات و لیزردرمانی در محل بیمارستان الزهرا، «فعلا» روند مطلوبی دارد. البته وزیر بهداشت قول داده‌اند در صورت نیاز، برای اعزام این عزیزان به خارج از کشور برای مداوا، کوتاهی صورت نگیرد.

این نماینده مجلس بیان داشت: مقداری کم وکاستی نسبت به تامین اعتبارات بیمارستان الزهرا مبنی بر روند درمان دختران شین آباد وجود دارد که امیدواریم مسئولین این منابع را به سرعت تامین کنند.


نماینده مردم پیرانشهر و سردشت تاکید کرد: اخیرا اولاد دختران شین‌آباد پیگیر برگزاری یک نشست با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بودند که هنوز این نشست برگزار نشده است.
 
به گزارش میزان،رسول خضری ۲۲ مهر ۹۷ نیز در گفت‌وگو با خبرنگارمیزان، با اشاره به روند معالجه دختران شین‌آباد گفت: روند معالجه دختران شین‌آباد در بیمارستان محب حضرت زهرا (س) ادامه دارد. درحال حاضر عمل‌های جراحی این عزیزان در حال انجام است و امیدواریم بتوانیم میزانی از آلام این دختران را کاهش دهیم.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس تصریح کرد: فعلا سیاست وزارت «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» این است این است که دختران شین‌آباد در داخل کشور معالجه شوند و مجوزی برای خروج این دختران از کشور جهت معالجه صادر نشده است.

خضری تاکید کرد: معتقدیم این کودکان باید هم از ظرفیت‌های داخل و هم از ظرفیت‌های خارج از کشور جهت معالجه بهرمند شوند.

این نماینده مجلس بیان داشت: البته وزیر «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» در گذشته و به صورت علنی اعلام کرده بود که اگر دولت هم حاضر به معالجه این کودکان در خارج از کشور نباشد، به شخصه خود اقدام خواهد کرد، بنابراین اگر در روند معالجه افرادی که نیاز است در خارج از کشور مداوا شوند تسریع شود این کار، کار پسندیده‌ای است.
 
۱۵ آذر ۹۱ در مدرسه دخترانه روستای شین آباد از توابع پیرانشهر در استان آذربایجان غربی حادثه «آتش سوزی مدرسه» رخ داد. در این حادثه ۲۹ دانش‌آموز دختر به سبب نقص تجهیزات گرمایشی دچار سوختگی شدند که دو نفر از آن‌ها بر اثر شدت جراحات وارده فوت کردند.
کد مطلب: 75565
زمان انتشار: یکشنبه 28 مهر 1398 - 09:21:24
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب