به روز شده: 13 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 75648
زمان انتشار: سه شنبه 30 مهر 1398 - 17:14:58

آماری از تعداد دانش آموزان شهرستان‌های استان تهران در سال تحصیلی ۹۸

آماری از تعداد دانش آموزان شهرستان‌های استان تهران در سال تحصیلی ۹۸
کودکان  - مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: بر اساس آخرین آمار تاکنون یک میلیون ۲۰ هزار دانش آموز ثبت نامی در شهرستان‌های استان تهران برای مهر ۹۸ داشته ایم.

به گزارش میزان، محمد صیدلو، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران درباره آخرین آمار ثبت نامی‌ها در مدارس شهرستان های استان تهران گفت: بر اساس آخرین آمار تاکنون یک میلیون ۲۰ هزار دانش آموز ثبت نامی در شهرستان‌های استان تهران برای مهر ۹۸ داشته ایم.

اضافه شدن ۹۰۰ کلاس درس به فضای آموزشی شهرستان‌های استان تهران

صیدلو در ادامه بیان کرد: به فضای آموزشی شهرستان‌های استان تهران ۹۰۰ کلاس درس طی امسال اضافه شده که ۷۰۰ کلاس آن توسط خیرین و اداره کل نوسازی مدارس اضافه شد و ۲۰۰ کلاس از آن‌ها ساختمانی‌هایی بود که قابلیت تبدیل به فضای آموزشی را داشتند و با رعایت همه استاندارد‌ها به فضای آموزشی اضافه شدند.

بیشتر از ۳۰ درصد از مدارس شهرستان های استان تهران بالای ۲۰ سال عمر دارند

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در ادامه در پاسخ به این سوال که چه تعداد از این مدارس عمر بالایی دارند و فرسوده محسوب می‌شوند؟ بیان کرد: آمار دقیقی از این مدرسه‌ها نداریم، ولی بیشتر از ۳۰ درصد از مدارس بالای ۲۰ سال عمر دارند. هزار ۸۰۰ ساختمان مدارس دولتی داریم که ۳۰ درصد آن حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ تا هستند، ولی مدرسه تریب نداریم.

کلاس خالی از معلم نداریم

صیدلو در ادامه بیان کرد: کمبود معلم در همه شهرستان‌ها وجود دارد، ولی کلاس خالی نداریم و علی رغم اینکه همکاران ما سال گذشته ۷ ماه اضافه کار خود را دریافت نکرده بودند، ولی با این وجود کلاس خالی نداشتیم و همه این کمبود معلم را پوشش دادند.

به کارگیری مدیران مدارس برای تدریس یک شیفت

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در ادامه افزود: برای جبران کمبود معلم نیز راهکار‌هایی را عملیاتی کردیم که به این وسیله خوشبختانه یک کلاس خالی از معلم نداشتیم. مدیران مدارس نیز این موضوع را مدیریت کردند و یک شیفت تدریس کردند که البته به درخواست ما بود.

فراهم شدن امکان جذب هزار و ۵۰۰ نفر نهضتی در مدارس شهرستان های استان تهران

وی در ادامه اضافه کرد: فرآیند اشتغال هزار و ۵۰۰ نفر از افرادی که در استان‌های دیگر امکان پذیر نبود و نمی‌شد در قالب نیروی سواد آموزی جذب شوند امکان جذبشان را فراهم کردیم.

کد مطلب: 75648
زمان انتشار: سه شنبه 30 مهر 1398 - 17:14:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب