به روز شده: 4 ساعت و 11 دقیقه قبل
کد مطلب: 75759
زمان انتشار: چهارشنبه 8 آبان 1398 - 16:10:45

نشست کمیته حقوق بشر پارلمان عراق با موضوع ضرورت مهار بحران در این کشور

حقوق بشر  > جهان  -  کمیساریای حقوق بشر و کمیته حقوق بشر پارلمان عراق طی نشستی فوق‌العاده بر ضرورت مهار بحران جاری در این کشور تاکید کردند.

 

به گزارش فارس، کمیته حقوق بشر پارلمان عراق به ریاست «ارشد الصالحی» و کمیساریالی حقوق بشر این کشور، نشست فوق‌العاده‌ای برای بررسی پیامدهای تظاهرات‌های اخیر در عراق برگزار کردند.

به نوشته پایگاه خبری «موازین نیوز»،  ارشد الصالحی با «عقیل الموسوی» رئیس کمیساریای حقوق بشر در دفتر این کمیساریا در بغداد دیدار کرد و طی این نشست فوق‌العاده، مهمترین شاخصه‌های کمیساریا برای مهار بحران تظاهرات جاری در بغداد و سایر استانهای عراق و نقش پارلمان بررسی شد.

 بر اساس این گزارش، دو طرف پس از این نشست بر ضرورت پاسخگویی به مطالبات تظاهرات‌کنندگان به منظور کاهش بحران ایجاد شده در کشور تاکید کردند.

در این نشست، الموسوی گزارش مفصلی از تلاش‌های کمیساریای عالی حقوق بشر و نیز دلایل و انگیزه‌های شهروندان عراقی برای برگزاری تظاهرات‌ها و احقاق حقوق قانونی خود، ارائه کرد .

وی افزود که این کمیساریا از طریق تیم‌های مختلف خود کلیه تخلفات صورت گرفته در تظاهرات‌های جاری عراق را رصد کرده و شکایات تظاهرات‌کنندگان را جمع آوری و از بیمارستان‌ها و مراکز بازداشت بازدید کرده و بیانیه‌های لازم را صادر کرده است.

دو طرف در این نشست بر اهمیت تامین امنیت معترضان حاضر در تظاهرات‌های مسالمت آمیز و نیروهای امنیتی به یک میزان، عدم تعدی به اموال عمومی و خصوصی تاکید کردند و خواستار ثبت کلیه تخلفات صورت گرفته در این اعتراض‌ها و ارائه آن به پارلمان و مردم عراق و آزادی معترضانی که هیچ جرمی در این تظاهرات‌ها مرتکب نشده‌اند؛ شدند.

دور دوم اعتراض‌ها در عراق از 25 اکتبر آغاز شده و بر خلاف تلاش دولت و برخی سیاسیون برای پاسخگویی به مطالبات قانونی مردم، این اعتراضات‌ هنوز متوقف نشده و در چند استان عراق ادامه دارد.

کلید واژه: عراق - حقوق بشر
کد مطلب: 75759
زمان انتشار: چهارشنبه 8 آبان 1398 - 16:10:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد