به روز شده: 4 ساعت و 59 دقیقه قبل
کد مطلب: 76000
زمان انتشار: چهارشنبه 22 آبان 1398 - 14:34:29

دادستان قرچک: رمال کلاهبردار دستگیر شد

قوه قضائیه  - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قرچک از دستگیری یک کلاهبردار حرفه‌ای در جلسه خواستگاری از یکی از قربانیان خود در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر ، حجت الاسلام و المسلمین سینکایی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قرچک در گفت‌وگو با میزان، از دستگیری یک رمال کلاهبردار حرفه‌ای در جلسه خواستگاری از یکی از قربانیان خود در این شهرستان خبر داد.

وی گفت: کلاهبرداری که از طریق رمالی و تشکیل موسسات غیر مجاز به نام موسسات علوم قرآنی اقدام به جذب افراد و سوءاستفاده و کلاهبرداری از آنان می‌کرد با هوشیاری مراجع قضایی دستگیر شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قرچک افزود: در پی شکایت یکی از قربانیان خانم به دادسرای قرچک مبنی بر اخاذی و کلاهبرداری توسط یک رمال تحقیقات را آغاز کردیم و مشخص شد این فرد از طریق رمالی مبالغ ۱۲۰ میلیون تومان از قربانی خود اخاذی کرده و به او وعده ازدواج داده است.

حجت الاسلام و المسلمین سینکایی گفت: با دستور دادستانی و هماهنگی با پلیس امنیت این شهرستان و نقشه زیرکانه و شگرد خاص، در یک ساعت معین و در جلسه خواستگاری این متهم از قربانی خود، وی در حالیکه ادوات رمالی را دراختیار داشت دستگیر شد.

وی افزود: پس از تحقیقات لازم از طریق دادسرا این فرد با قرار وثیقه روانه زندان شد و نسبت به شناسایی دیگر شاکیان و قربانیان احتمالی پرونده در دست بررسی است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قرچک گفت: این فرد رمال بدون داشتن تحصیلات لازم خود را دارای مدرک دکترا در رشته‌های مختلف به قربانیان معرفی می‌کرد و بعد از تعرض و سوءاستفاده از آن‌ها به اخاذی و کلاهبرداری از آن‌ها اقدام می‌کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سینکایی ضمن توصیه به مردم در پایان بیان کرد: مردم با مواجه با این گونه افراد دقت لازم را داشته باشند و از مراجعه به شرکت‌های غیرمجاز با هر نوع فعالیت اجتناب کنند.

کلید واژه: قوه قضائیه
کد مطلب: 76000
زمان انتشار: چهارشنبه 22 آبان 1398 - 14:34:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری