به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 76003
زمان انتشار: پنجشنبه 23 آبان 1398 - 07:48:39

تشریح جزئیات بازداشت رسول دانیال زاده از سوی سخنگوی قوه قضائیه

تشریح جزئیات بازداشت رسول دانیال زاده از سوی سخنگوی قوه قضائیه
قوه قضائیه  - غلامحسین اسماعیلی درباره بازداشت رسول دانیال زاده گفت: وی یکی از محکومان پرونده‌های کیفری بود که قصد مراجعت به کشور را نداشت؛ اما با پیگیری‌های اطلاعاتی و رصدهای مختلف و اقداماتی که سربازان گمنام امام زمان (عج) در سپاه پاسداران انجام دادند، پذیرفت که طی یک مسیر هدایت شده به کشور بازگردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضا در گفت‌و‌گو با خبر بیست و سی صدا و سیما با اشاره به بازداشت رسول دانیال زاده گفت: وی یکی از محکومان پرونده‌های کیفری بود که قصد مراجعت به کشور را نداشت؛ اما با پیگیری‌های اطلاعاتی و رصدهای مختلف و اقداماتی که سربازان گمنام امام زمان (عج) در سپاه پاسداران انجام دادند، پذیرفت که طی یک مسیر هدایت شده به کشور بازگردد.

وی افزود: در رابطه با این فرد، دستگیری در خارج از کشور انجام نشد و هدایت شد که خودش به کشور بازگردد و مراجعت به کشور انجام شد. اسماعیلی خاطرنشان کرد: بعد از بازگشت به کشور، تحقیقات در بخش‌های مختلف از وی در حال انجام است.

وی تصریح کرد: به لحاظ اینکه قبول کرد به کشور بازگردد و در فرآیند تحقیقات هم همکاری‌های لازم را انجام داده، این فرد و هر یک از متهمان و‌ محکومانی که به دستگاه قضا و‌ جامعه اطلاعاتی کشور اعتماد کنند و به کشور برگردند حتما از ارفاقات و مساعدت‌های قانونی در رسیدگی به پرونده برخوردار خواهند بود.

سخنگوی قوه قضاییه همچنین در گفتگو با خبر ۲۱ درخصوص بازداشت برخی از کارکنان متخلف سازمان ثبت اسناد و املاک گفت:بار‌ها اعلام کرده‌ایم که سلامت قوه قضاییه اولویت اول ماست و با متخلفان درون قوه قضاییه با قاطعیت برخورد می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تحت تاثیر حاشیه‌سازی‌ها و فضاسازی‌های برخی افراد قرار نخواهیم گرفت و این مسیر را تا از بین بردن انواع مفاسد با قاطعیت ادامه خواهیم داد، گفت: براساس اقدامات اطلاعاتی مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه، به این نتیجه رسیدیم که تعدادی از پرسنل سازمان ثبت اسناد و املاک اتهاماتی در ارتباط با اخذ رشوه، جعل اسناد ثبتی، تغییر متراژ اسناد مالکیت و تبانی با برخی زمین‌خواران و افراد سودجو داشتند.


اسماعیلی تصریح کرد: کار اطلاعاتی گسترده‌ای توسط قوه قضاییه انجام شد و این افراد امروز در یک عملیات به‌صورت همزمان دستگیر شدند.

کد مطلب: 76003
زمان انتشار: پنجشنبه 23 آبان 1398 - 07:48:39
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری