به روز شده: 13 ساعت و 25 دقیقه قبل
کد مطلب: 76016
زمان انتشار: شنبه 25 آبان 1398 - 12:42:03

عباسی: کودکان مظلوم فلسطین قربانی جنایات سازمان یافته رژیم کودک­‌کش صهیونیستی هستند

عباسی: کودکان مظلوم فلسطین قربانی جنایات سازمان یافته رژیم کودک­‌کش صهیونیستی هستند
حقوق بشر  -  دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک سازمان ملل در جمهوری اسلامی ایران ، گفت: جنایات رژیم صهیونیستی، جرایم سازمان یافته و سیستماتیک دولتی علیه کودکان و مردم مظلومی است که در هفتاد سال گذشته تکرار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محمود عباسی - معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و دبیر کمیسیون حقوق ملت فلسطین در حقوق بین الملل و حقوق بشر کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که عصر پنجشنبه با حضور میهمانان داخلی و خارجی کنفرانس بین المللی وحدت در هتل آزادی برگزار شد با اشاره به موازین بین المللی حقوق بشر و حقوق بین الملل که حقوق بنیادین بشر را به رسمیت شناخته تأکید کرد: اگر این موازین بین المللی حقوق بشری را در یک کفه ترازو و اعمال و رفتارهای وحشیانه و سراسر ظلم و جنایت رژیم صهیونیستی را در کفه دیگر ترازو و بندبند قطعنامه ها و موازین بین المللی حقوق بشری را مرور کنیم هر یک از آنها هزاران بار نقض شده است و هیچ رژیمی در سطح کشورها نمی­یابید که به اندازه این رژیم صفاک همه موازین بین المللی را نادیده گرفته باشد.

وی افزود:  متأسفانه علیرغم محکومیت های مختلف این رژیم جعلی هیچ اقدام بازدارنده ای از سوی شورای امنیت سازمان ملل صورت نگرفته است. با مروری به تاریخ جنایات علیه بشریت، جنایات جنگی و کشتار دسته جمعی رژیم صهیونیستی که همگی از جرایم بین المللی هستند و هر کشوری سران این رژیم را می تواند دستگیر و محاکمه کند .

عباسی تصریح کرد: متأسفانه همیشه و همواره محکومیت ها و یا اقدامات پیشگیرانه شورای امنیت سازمان ملل با وتوی ایالات متحده و دول غربی همراه بوده است در این میان کودکان مظلوم فلسطینی به عنوان اولین قربانیان این جنایات ضد بشری و آسیب پذیرترین آحاد انسانی همیشه و همواره حقوقشان زیر چکمه های تروریسم دولتی و سازمان یافته صهیونیست ها نقض شده است.

وی یادآور شد: من به عنوان دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک سازمان ملل در جمهوری اسلامی ایران در شگفتم که چگونه دبیر کل سازمان ملل که وظیفه دارد با نگاه بیطرفانه و مبتنی بر کمیته حقیقت یاب واقعیات را به جامعه جهانی و شورای امنیت سازمان ملل گزارش نماید این همه جنایات صهیونیست های کودک کش را می بیند اما فراموش می کند که در گزارش خود مجروح شدن دو کودک اسرائیلی در نتیجه سنگ پرانی کودکان غزه در راهپیمایی های بازگشت را از قلم بیندازد.

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری، خاطرنشان کرد: شما در کجای عالم سراغ دارید که در مرئی و منظر جهانیان کودکی را با ضرب و شتم زیر دست و پا له کنند و با بستن دهانش جان او را بگیرند. در کجای دنیا سراغ دارید با تیربار و سلاح گرم جمعیتی را به گلوله ببندند و هیچ واکنشی از مجامع بین المللی در قبال آن نبینید.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری ، وی افزود: این جنایات، جرایم سازمان یافته و سیستماتیک دولتی علیه کودکان و مردم مظلومی است که در هفتاد سال گذشته تکرار می شود.

این عضو اتحادیه جهانی حقوقدانان مسلمان تأکید کرد: کودکان مظلوم فلسطینی از حق بر صیانت، حق بر تعیین سرنوشت، حق بر امنیت، حق بر صلح و دیگر حقوق اساسی و بنیادین خود محرومند و در زندانی بزرگ قربانی جنایات رژیم کودک کش صهیونیسم هستند که برای حمایت از آنان باید همه جهانیان متحد شوند.

 

 

کد مطلب: 76016
زمان انتشار: شنبه 25 آبان 1398 - 12:42:03
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد