به روز شده: 8 ساعت و 33 دقیقه قبل
کد مطلب: 76057
زمان انتشار: دوشنبه 27 آبان 1398 - 09:51:36
بیانیه ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در اعتراض به تداوم ایران ستیزی دولت کانادا و دول غربی

پرونده سیاه حقوق بشری یکی از غارتگران حقوق ملت ایران

پرونده سیاه حقوق بشری یکی از غارتگران حقوق ملت ایران
حقوق بشر  > ایران  - بار دیگر دولت نژاد پرست کانادا با کمک بانیان اعمال تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران، پیش نویس قطعنامه ای تحت عنوان ً وضعیت حقوق بشر در ایران ً را به کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارائه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، این اقدام کانادا که همزمان با موفقیت هفته گذشته جمهوری اسلامی ایران در دفاع از گزارش ملی حقوق بشری خود نزد شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد صورت می گیرد، نماد عمق خباثت و دشمنی نهادینه شده در دنیای غرب با ملت آزاده ایران می باشد.


جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری متعامل با سازوکارهای بین المللی، همواره حمایت و ارتقا حقوق بشر را در دستور کار خود داشته است. در این میان همکاری مستمر با شخص و دفتر کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، طیف گسترده ای از کشورها و سازمانهای مردم نهاد داخلی و خارجی، گزارشگران ویژه موضوعی و دعوت آنها برای سفر به کشور،تلاش برای اجرای تعهدات بین المللی گواه روشنی بر این مدعاست.


شایان ذکر است علیرغم تداوم تحریم های گسترده علیه ملت ایران، جمهوری اسلامی ایران هفته گذشته ذیل دور سوم سازوکار بررسی دوره ای جهانی حقوق بشری خود ( موسوم به یو پی آر) از دستاوردهای حقوق بشری کشور دفاع نمود. اقدامی که به اذعان خبرگزاریهای متعدد بین المللی غربی از سوی 85 درصد کشورهای صاحب نظر در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، مورد تمجید قرار گرفت.


ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن یادآوری پرونده سیاه دولت کانادا بعنوان یکی از مدافعین دروغین حقوق بشر در دنیای غرب در نقض سیستماتیک حقوق بشر منجمله :


- پذیرش و اعطای بی کیفری به تروریست ها

- همسویی با سیاستهای یکجانبه گرایی آمریکا و اسلام ستیزی رژیم صهیونیستی ذیل فروش جنگ افزارهای نظامی، دخالت در شکل گیری و تشدید آشوبهای منطقه ای خصوصاً در منطقه خاورمیانه

- آموزش، تشویق و حمایت از مرتکبین نسل کشی، جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت ( یمن، سوریه، عراق...)

- آموزش، هدایت، پناهندگی دادن و نهایتاً شهروند نمونه اعلام کردن غارتگران حقوق ملت ایران و چپاول اموال 85 میلیون ایرانی به نام خود

- محروم کردن سیستماتیک صدها هزار ایرانی مقیم آن کشور از دریافت ابتدایی ترین حقوق و خدمات کنسولی خود

- قطعیت وقوع نسل کشی سیستماتیک در این کشور خصوصاً علیه بومیان کانادایی ، به اذعان گزارشگران سازمان ملل متحد و حتی برخی از محققین کانادایی

به دولت کانادا و بانیان غربی پیش نویس قطعنامه یادآوری می نماید که یکی از برجسته ترین شاخص های استقلال سیاسی هر کشوری، احترام به حاکمیت قانون و نه تبعیت از سردمداران اندیشه یکجانبه گرایی می باشد.


ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، ضمن محکوم نمودن اقدام شرم آور دولت کانادا در ارائه پیش نویس قطعنامه ای مملو از افترا و مطالب نادرست و یادآوری مسئولیت بین المللی این کشور و بانیان قطعنامه ، اقدام فوق را نماد بارز تنفر پراکنی و سو استفاده ابزاری از سازوکارهای جامعه بین الملل در حوزه حقوق بشر دانسته و شدیداً آنرا محکوم می نماید.


در پایان ستاد حقوق بشر ضمن ابراز مراتب سپاس خود از کلیه کشورهایی که علیرغم فشار، تهدید بی امان و حتی روبرو شدن با خطر تحریم از سوی آمریکا، کانادا، انگلیس، رژیم صهیونیستی و چند کشور مشخص، حقیقت مداری و احترام به حقوق ملت ایران را مبنای تصمیم سازی خود قرار داده و نهایتاً از قطعنامه سیاسی فوق حمایت نمی نمایند، بار دیگر مراتب آمادگی خود برای همکاری گسترده با کشورها، سازمانهای مردم نهاد و سازوکارهای بین المللی در کلیه زمینه های منتج به ارتقا حقوق و کرامت بشری را اعلام می نماید.

 

کد مطلب: 76057
زمان انتشار: دوشنبه 27 آبان 1398 - 09:51:36
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد