به روز شده: 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 76089
زمان انتشار: سه شنبه 28 آبان 1398 - 11:11:36

آمریکا به بهانه داعش، چندین شخص و شرکت را تحریم کرد

آمریکا به بهانه داعش، چندین شخص و شرکت را تحریم کرد
حقوق بشر  > جهان  - وزارت خزانه‌داری آمریکا به بهانه مقابله با داعش، از تحریم چندین شخص حقیقی و حقوقی ترکیه‌ای، افغانستانی و سوری خبر داد.

به گزارش فارس، وزارت خزانه‌داری آمریکا از اقدام این کشور برای تحریم چندین شرکت، شخص حقیقی و سازمان مستقر در ترکیه، سوریه و افغانستان به دلیل آنچه واشنگتن «حمایت مادی و لجستیکی» آنها از تروریست‌های داعش خوانده است، خبر داد.

طبق بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (اوفک) دو عامل تدارکات داعش مستقر در ترکیه و چهار شرکت وابسته به داعش را که در سوریه، ترکیه و مناطق مختلف (حاشیه جنوبی) خلیج (فارس) و اروپا حمایت مالی و لجستیکی مهمی به داعش می‌دادند، به لیست تحریم‌ها اضافه کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین یک نهاد خیریه افغانستانی به نام «سازمان رفاهی نجات اجتماعی» را به اتهام استفاده از پول‌های خیریه برای تسهیل انتقال پول و حمایت از فعالیت‌های شاخه داعش در افغانستان مورد تحریم قرار داد و دو شخص اربشد این سازمان را هم تحریم کرد.

طبق بیانیه خزانه‌داری آمریکا، سه شرکت صرافی ساهول، صرافی آل سلطان و شرکت «تواصل» به انتقال پول به عوامل داعش متهم شده‌اند و دو برادر ترکیه‌ای به نام‌های «اسماعیل بایالتون» و «احمد بایالتون» اشخاص حقیقی هستند که در لیست تحریم‌ها قرار گرفتند.

به گفته این وزارتخانه، شرکت «ACL Ithalat Ihracat» که صاحب و مدیر آن اسماعیت بایالتون است هم در لیست سیاه تحریم‌های واشنگتن قرار گرفت.

آمریکا علاوه بر تحریم کردن «سازمان رفاهی نجات اجتماعی» افغانستان، «سید حبیب احمد خان» و «روح‌الله وکیل» اشخاص و مقام‌های ارشد این نهاد افغانستانی را تحریم کرد.

اعلام تحریم اشخاص و شرکت‌ها به بهانه داعش در حالی صورت گرفته که «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در واکنش به کشته شدن سرکرده داعش گفته بود: «دوباره ابوبکر البغدادی تولید خواهد شد البته تحت اسم و شخص دیگری و چه‌بسا داعش دوباره به طور کامل تولید شود. ولی تفکر داعش و نحوه استفاده از آن همچنان به همان صورت باقی خواهد ماند و مدیر و صحنه‌گردان، خود آمریکاست».

از سوی دیگر، اخیرا یکی از از فرماندهان سازمان «الحشد الشعبی» خبر داد که واشنگتن در حال ایجاد اردوگاه‌هایی برای عناصر داعش در نزدیکی مرزهای بین سوریه و عراق است.

کد مطلب: 76089
زمان انتشار: سه شنبه 28 آبان 1398 - 11:11:36
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد