به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 76259
زمان انتشار: شنبه 9 آذر 1398 - 16:12:36

سرلشکر صفوی: انقلاب اسلامی ایران تمدن نوین اسلامی را ایجاد کرد

سرلشکر صفوی: انقلاب اسلامی ایران تمدن نوین اسلامی را ایجاد کرد
بیداری اسلامی  - دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: انقلاب اسلامی ایران تمدن نوین اسلامی را ایجاد و تمدن نوین اسلامی، قطب قدرت جهان اسلام را در قرن حاضر شکل خواهد داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سرلشکر «سیدیحیی صفوی» در مراسم تکریم و معارفه رؤسای پیشین و جدید پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس که امروز شنبه با حضور فرماندهان عالی‌رتبه نیرو‌های مسلح در ستاد کل نیرو‌های مسلح برگزار شد، با اشاره به روند عهده‌دار شدن مسئولیت پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، اظهار داشت: از عنایت رهبر معظم انقلاب اسلامی که عهده‌دار شدن این مسئولیت را در راستای ادامه وظیفه و مأموریت دستیاری و مشاورت عالی فرماندهی معظم کل قوا توسط اینجانب و به پیشنهاد رئیس ستاد کل نیروهای مسلح پذیرفتند، صمیمانه تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: این کار را با انگیزه و علاقه و به خواست خدا با یک کار متعالی پس از چند ماه فکر، پذیرفتم. آشنایی من با پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس مربوط به زمان قبل و شهید عالی‌مقام سوداگر و پس از آن است و کمک‌های زیادی خصوصاً در تدوین درس علوم و معارف دفاع مقدس برای تمام دانشجویان مقطع کارشناسی در وزارت علوم و وزارت بهداشت انجام دادم و به لطف خدا درس آشنایی با دفاع مقدس در مقطع کارشناسی ارشد برای همه رشته‌ها تدوین و مصوب شد و هم‌اکنون امیدوار هستم که با کمک فرماندهان قدیمی و شهیدان زنده نیرو‌های مسلح، این پژوهشگاه را برابر تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و تدابیر رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح به پیش ببریم.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جریان افول قدرت مستکبرین و ظالمین عالم گفت: جریان هستی و نظام هستی در زمان حاضر به سمت غلبه مستضعفین و ملت‌های مستضعف بر ظالمین و مستکبرین حرکت می‌کند.

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، سرآغاز شکست مستکبرین و غلبه جبهه حق بر باطل در مقیاس جهانی حاصل شده است و انقلاب کبیر اسلامی ایران به رهبری حضرت امام (ره) و تداوم آن به دست رهبر معظم انقلاب اسلامی مسیر غلبه جبهه حق و جبهه مقاومت اسلامی به رهبری انقلاب اسلامی، بر نظام‌های مستکبر و ظالم دنیا را هموار کرده است و انتهای مسیر حق بشارت پیروزی است و ما در مسیر غلبه اسلام بر کفر و شرک جهانی قرار گرفته‌ایم و انقلاب اسلامی ایران تمام نظریه‌های، نظریه‌پردازان انقلاب‌های گذشته را به چالش کشیده و به‌هم ریخته است.

سرلشکر صفوی افزود: انقلاب اسلامی ایران تمدن نوین اسلامی را ایجاد و تمدن نوین اسلامی، قطب قدرت جهان اسلام را در قرن حاضر شکل خواهد داد.

وی در تبین شاخص‌ها و تفاوت‌های انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب‌های جهان گفت: وقتی انقلاب اسلامی را با سایر انقلاب‌ها مقایسه می‌کنیم در کیفیت رهبری و ایدئولوژی و درصد مشارکت مردم و آرمان‌ها و بازتاب‌های بین المللی و دامنه تاثیرگذاری و نفوذ آن در جهان هیچ انقلابی را همتای انقلاب اسلامی ایران نمی‌بینیم.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در ادامه به بیان ویژگی‌های دفاع مقدس ملت ایران پرداخت و گفت: دفاع مقدس ما نه در جنگ‌های صد سال گذشته دنیا همچون جنگ‌های جهانی و نه در جنگ‌های ۵۰۰ سال گذشته ایران، نظیر و همتا ندارد و قابل قیاس با دیگر جنگ‌ها نیست و این دفاع مقدس، شاکله‌ها و برتری‌ها و نبوغ و فرماندهی متمایز و متفاوتی با سایر جنگ‌ها داشت و تنها جنگی است که رهبر آن، رهبری شجاع و خردمند و مرجع مسلمین جهان بود.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با اشاره به رهبریِ رهبر معظم انقلاب اسلامی و آثار آن در شکست سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی ادامه داد: هم‌اکنون نیز رهبریِ رهبر انقلاب در صحنه ایران و عراق و سوریه و مقابله با تروریست‌های تکفیری بر سیاست‌های خبیثانه اسرائیل و صهیونیسم و آمریکا و نوکران منطقه‌ای آن‌ها غلبه پیدا کرده است و همان‌گونه که دفاع مقدس مکتب مقاومت را به وجود آورد، مکتب مقاومت جبهه مقاومت را شکل داد و پیروزی‌های ملت‌ها در عراق، سوریه، لبنان و یمن محصول جبهه مقاومت است.

سرلشکر صفوی با اشاره به سطح پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس گفت: سطح پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس سطحی راهبردی است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا افزود: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ادامه دارد و مهم این است که گذشته را به حال و حال را به آینده مرتبط بدانیم و وظیفه خودمان را بشناسیم.

طبق گزارش میزان، وی با بیان رویکرد آینده این پژوهشگاه گفت: امیدواریم در این پژوهشگاه مسائل فراموش شده جنگ را که نیرو‌های مسلح به آن نپرداخته‌اند بپردازیم، سیاست و اقتصاد و جنگ و ارتباط بین آن‌ها موضوع مهمی است و از سوی دیگر ارتباط بین جنگ و جامعه و بررسی موضوعات مرتبط با دفاع مقدس در اولویت فعالیت پژوهشی این پژوهشگاه قرار دارد.

سرلشکر صفوی افزود: امیدوارم بتوانیم پیوند مناسبی بین مسائل گذشته و دفاع هشت ساله شجاعانه و مدبرانه و مظلومانه برای وضعیت حال و آینده برقرار کنیم.

کد مطلب: 76259
زمان انتشار: شنبه 9 آذر 1398 - 16:12:36
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین