به روز شده: 6 ساعت و 9 دقیقه قبل
کد مطلب: 76333
زمان انتشار: چهارشنبه 13 آذر 1398 - 09:37:43

مراسم تجلیل از قضات و کارکنان نمونه دادگستری هرمزگان

مراسم تجلیل از قضات و کارکنان نمونه دادگستری هرمزگان
قوه قضائیه  - قضات و کارکنان نمونه دستگاه قضایی استان هرمزگان طی مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری این استان، تجلیل شدند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در مراسم تجلیل از قضات و کارکنان نمونه دستگاه قضایی استان هرمزگان اظهارداشت: اکثریت قضات و کارکنان دستگاه قضایی، افرادی پاکدست، مستقل، شجاع، متدین و اهل فضل هستند و قاضی و کارمند خاطی و متخلف یک استثناء به شمار می‌آید که البته یک مورد آن هم برای دستگاه قضایی زیاد است.

وی تصریح کرد: معرفی قضات نمونه در کنار برخورد جدی با متخلفین یکی از سیاست‌های راهبردی قوه قضاییه است که در دوره جدید مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

این مقام قضایی بیان داشت: ما باید خوبی‌ها را ترویج و تشویق کنیم و مردم باید الگو‌های خوب را بشناسند و این افراد باید هم درون دستگاه قضا شاخص شوند تا دیگران از آنان الگو بگیرند و هم بیرون از قوه قضایی مردم بدانند که این همه قضات و کارکنان شریف با زحمات طاقت فرسا و دقت نظر بالا برای احقاق حقوق آن‌ها تلاش می‌کنند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه با اعلام اینکه متخلفین در دستگاه قضایی جایی نخواهند داشت خاطر نشان کرد: قوه قضائیه همواره نظارت مستمر بر مجموعه قضات و کارکنان خود را در دستور کار دارد و برخورد قاطع و بدون اغماض با هرنوع تخلف درون سازمانی را سرلوحه اقدامات خود قرار داده است.

صالحی تصریح کرد: ده‌ها برابر افراد متخلف، قضات و نیرو‌های خوب و سالم در دستگاه قضا مشغول به خدمت هستند که متأسفانه کمتر درباره آن‌ها حرفی زده می‌شود و کمتر به جامعه معرفی می‌شوند.

وی در ادامه با اعلام اینکه عدالت کیفری با آراء قضات برتر تحقق می‌یابد، افزود: بسیاری از قضات با دقت نظر برای مجازات افراد به بررسی پرونده می‌پردازند و از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده می‌کنند که کاری زیبا و ارزشمند است.

طبق گزارش میزان، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهارداشت: ما قضاتی داریم که به صلح و سازش می‌پردازند و به جای اینکه دعاوی زمان دار شود، از همان ابتدا و در حدود موازین شرعی و قانونی سازش می‌دهند و ضرورت دارد این افراد را در جامعه معرفی کنیم و سطح اطلاع مردم را از این اقدامات ارزشمند ارتقاء داد.

شایان ذکر است؛ در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس از تلاش‌های تعدادی از قضات و کارکنان نمونه دستگاه قضایی استان هرمزگان تقدیر شد.

کلید واژه: قوه قضائیه - هرمزگان
کد مطلب: 76333
زمان انتشار: چهارشنبه 13 آذر 1398 - 09:37:43
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری