به روز شده: 15 ساعت و 4 دقیقه قبل
کد مطلب: 76352
زمان انتشار: چهارشنبه 13 آذر 1398 - 15:05:39

محمدی اصل: توسعه آموزش در زندان، یک اصل مهم اصلاحی و تربیتی است

قوه قضائیه  - مدیر کل زندانهای استان گیلان بر امر آموزش و توسعه فعالیتهای اصلاحی و تربیتی تأکید کرد و گفت: توسعه آموزش در زندان، یک اصل مهم اصلاحی و تربیتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی زندانهای گیلان، رضا محمدی اصل در بازدید از زندان ضیابر عنوان داشت: برای بهینه سازی فعالیتها در زندانها به طورحتم باید ساختارها و تجهیزات ملزوم آن نیز موجود باشد تا بتوانیم به سازو کارهایی که برای گروه هدف برنامه ریزی شده دست یابیم .

وی ادامه داد: خوشبختانه ظرفیت های  بسیار مناسبی برای ارائه خدماتی آموزشی، مددکاری، قضائی، بهداشت و درمان و رفاهی در زندان ضیابر وجود دارد، با این حال باید این امکانات ارتقاء داده شود تا بتوانیم در اصلاح و تربیت زندانیان و کاهش جمعیت کیفری موفق تر شویم.

مدیر کل زندانهای استان گیلان با بیان اینکه باید در کنار ارتقاء تجهیزات، سطح مطالعات تخصصی در زمینههای یادشده را گسترده تر کنیم گفت:  لازم است با استفاده از خرد جمعی و کارگروه های تخصصی که به صورت ماهانه در جلسات شورای اداری برگزار می گردد نظرات کارشناسی در ارتقاء برنامه های اصلاحی و تربیتی مخصوصا در بخش آموزش و اشتغال را بیش از پیش توانمندتر سازیم.

مدیر کل زندانهای استان گیلان در ادامه این بازدید از بخشهای مختلف زندان که شامل استخر پرورش ماهی اندرزگاه ها،کارگاه های تولیدی و واحدهای اداری بازید و به طور چهره به چهره با  تعدادی از زندانیان این ندامتگاه دیدار و ضمن استماع مشکلات آنها  دستورات لازم را صادر کرد.

گفتنی است در خاتمه دراین بازدید زورخانه پوریای ولی این ندامتگاه به طور رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت و همچنین تعداد ۴ عدد فرش دست بافت در حضور مدیر کل از دار قالی باز و روانه بازار شد. تا بخشی از درآمد بدست آمده، برای کمک به زندانیان و خانواده هایشان  استفاده گردد.

کد مطلب: 76352
زمان انتشار: چهارشنبه 13 آذر 1398 - 15:05:39
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری