به روز شده: 6 ساعت و 9 دقیقه قبل
کد مطلب: 76419
زمان انتشار: یکشنبه 17 آذر 1398 - 15:05:44

اعلام ختم دادرسی پرونده گندم‌های مفقودی/ صدور رای پرونده تا یک هفته دیگر

اعلام ختم دادرسی پرونده گندم‌های مفقودی/ صدور رای پرونده تا یک هفته دیگر
قوه قضائیه  - سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده گندم‌های مفقودی برگزار شد و قاضی با اعلام ختم دادرسی گفت که رای دادگاه تا یک هفته دیگر صادر می‌شود.

به گزارش میزان، سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده گندم‌های مفقودی، صبح امروز برگزار شد.

در ابتدای جلسه دادگاه، وکیل مدافع متهمان این پرونده با قرار گرفتن در جایگاه با اشاره به موضوع افت رطوبتی گندم گفت: با در نظر گرفتن موضوع افت رطوبت گندم میزان کسری گندم‌های این پرونده حدود ۲ هزار تن کمتر می‌شود.

قاضی مزیدی در این بخش با رد دفاعیات وکیل مدافع گفت: افت گندم هنگام خرید محاسبه می‌شود و الان که گندمی وجود ندارد چگونه درصد افت کارشناسی شود؟ از طرفی اداره غله هنگام خرید افت رطوبتی مجاز را در نظر می‌گیرد و در بسیاری موارد کارخانجات از محل همین افت رطوبتی سود هم می‌کنند.

نماینده اداره غله نیز گفت: متهمان در قراردادی که امضا کردند حق اعتراض را از خود سلب کردند و از طرفی بابت افت رطوبتی اداره غله به حسابشان مبلغی واریز شده است.

در ادامه وکیل مدافع متهمان، اداره غله را به رفتار دوگانه متهم کرد و افزود: دست کم ۱۴ کارخانه دیگر در استان گلستان کسری گندم و وضعیتی مشابه با این کارخانه دارند، اما اداره غله با آنان توافق کرده تا قسطی کسری را جبران کنند، اما علیرغم این که موکلان بنده چندماه پیش در توافقی که اداره غله با آنان داشت و هیئت کارشناسی هم اموالشان را حدود ۱۹ میلیارد تومان اعلام کرد، اعلام کردند مبلغ کسری از اموالشان برداشته شود، اما غله از آنان شکایت کیفری کرده است؛ انتظار ما این است که غله با همه کارخانه‌ها یکسان برخورد کند.

سپس نجفی دادستان آق قلا با حضور در جایگاه دفاعیات وکلای متهمان پرونده را رد کرد و گفت: میزان افت بر اساس جدول اقلیم شناسی در نظر گرفته شده و ادعای وکیل درست نیست. از طرفی در قرارداد با غله متهمان حق اعتراض را از خودشان سلب کرده‌اند و از طرفی متهمان پرونده به ویژه دو متهمی که متواری بودند در این مدت اقدامی برای حل مشکلات خود با اداره غله انجام نداده اند پس دفاعیات وکیل پذیرفته نیست و از دادگاه تقاضای مجازات متهمان را دارم.

در ادامه متهم ردیف اول پرونده برای آخرین دفاع در جایگاه قرار گرفت و بار دیگر بر بی اطلاعی خود از سرنوشت گندم‌های مفقودی و نحوه کسری تاکید کرد و گفت: از نظر مالی نیازی به این کار نداشتم و سال‌ها کارم در این زمینه نشان می‌دهد که تخلفی نداشته ام. درست است که سهامدار بودم، اما از فروش و معامله‌ها خبر نداشتم.

وکلای متهمان هم در ادامه جلسه دادگاه برای آخرین دفاع با اشاره به نداشتن سابقه کیفری متهمان پرونده و اینکه حاضر هستند خسارت را جبران کنند از دادگاه رافت اسلامی را خواستار شد.

قاضی مزیدی پس از شنیدن آخرین دفاعیات متهمان و وکلای آنان، ختم دادرسی را اعلام کرد و گفت: دادگاه رای این پرونده را تا یک هفته دیگر صادر می‌کند.

کد مطلب: 76419
زمان انتشار: یکشنبه 17 آذر 1398 - 15:05:44
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری