به روز شده: 5 ساعت و 55 دقیقه قبل
کد مطلب: 76432
زمان انتشار: دوشنبه 18 آذر 1398 - 13:02:42

رئیس دادگستری البرز از زندان مرکزی قزوین بازدید کرد

قوه قضائیه  -  رئیس دادگستری شهرستان البرز در راستای کاهش جمعیت کیفری و حبس زدایی از زندان مرکزی قزوین بازدید کرد و پرونده مددجویان این شهرستان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، رئیس دادگستری، سرپرست شورای حل اختلاف و قضات دادگستری شهرستان البرز در راستای کاهش جمعیت کیفری و حبس زدایی از زندان مرکزی قزوین بازدید کردند و پرونده مددجویان این شهرستان را مورد بررسی قرار دادند.

محمود محمودخانی در جمع مددجویان شهرستان البرز گفت: بر این باوریم که زندان راه حلی مناسبی برای اصلاح فرد به خصوص در مواردی که شخص از روی غفلت و ناآگاهی مرتکب جرمی شده، نیست، زیرا زندانی شدن مشکلات و مسائل متعددی را هم برای فرد زندانی و به تبع آن خانواده آن‌ها در پی دارد و ضروری است همه ما با تأسی از سیره و رفتار پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص)، در رفتار‌ها و برخورد‌های خود در مواجهه با زندانیان و رسیدگی به مشکلات آنان طوری عمل کنیم که توانسته باشیم تا حدی زیادی از آثار مخرب حبس کاسته و آلام و درد‌های آنان تا حدودی تسکین یابد.

وی افزود: یکی از مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در سال‌های اخیر، تحقق سیاست کاهش جمعیت کیفری و حبس زدایی است؛ ایشان همواره بر لزوم کاهش مجازات حبس تاکید داشته‌اند.

این مقام قضایی تاکید کرد: تحقق جدی این مطالبه رهبر معظم انقلاب، با بخشنامه ریاست قوه قضاییه برای ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری، باعث شده تا به یک نهضت عمومی در دستگاه قضا تبدیل شود و دادگاه‌های تالی و عالی، دادسرا‌ها و حتی زندان‌ها، تمام تلاش خود را برای کاهش تعداد زندانیان آغاز کنند.

محمودخانی خاطرنشان کرد: سیاست کاری و اولویت دستگاه قضا در استان کاهش جمعیت کیفری است و این بازدید‌ها می‌تواند کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها را تسریع بخشد و بدون شک استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس به ویژه در جرایم غیرعمد در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها نقشی اساسی دارد.

طبق گزارش میزان، رئیس دادگستری شهرستان البرز در پایان گفت: بازدید قضات دادگستری شهرستان البرز از زندان به صورت هدفمند، برنامه ریزی شده و مستمر ادامه خواهد داشت، زیرا همین موضوع یکی از راهکار‌های اصلی کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها هست.

گفتنی است در این بازدید پرونده‌های قضایی مددجویان شهرستان البرز مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص برخی دستورات قضایی صادر شد.

کلید واژه: قوه قضائیه
کد مطلب: 76432
زمان انتشار: دوشنبه 18 آذر 1398 - 13:02:42
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری