به روز شده: 3 ساعت و 56 دقیقه قبل
کد مطلب: 76477
زمان انتشار: چهارشنبه 20 آذر 1398 - 11:30:41

رئیس سازمان زندان ها مطرح کرد: ضرورت راه اندازی اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی کبوترخان کرمان

رئیس سازمان زندان ها مطرح کرد: ضرورت راه اندازی اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی کبوترخان کرمان
قوه قضائیه  - در جلسه ای با حضور رئیس سازمان زندان ها، استاندار کرمان و معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور مسائل مربوط به اتمام پروژه ساخت اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان کرمان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی سازمان زندانها، جهانگیر در این جلسه که در محل سازمان زندان ها برگزار شد، با اشاره به ضرورت راه اندازی اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی کبوترخان کرمان گفت: اجرای طبقه بندی زندانیان و توسعه حقوق شهروندی در زندان ها مستلزم داشتن فضای مناسب برای نگهداری زندانیان است.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با اشاره به اینکه تمامی مجرمین مواد مخدر باید در اردوگاه ها نگهداری شده و از سایر زندانیان جدا شوند افزود: این اردوگاه یکی از اردوگاه های پیش بینی شده در طرح انتقال زندان ها به خارج از شهرهاست که با توجه به انجام بخش عمده ای از مراحل ساخت آن برای اتمام آن و انتقال زندانیان مواد مخدر کرمان نیاز به بودجه داریم.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح و پروژه ها وضعیت کلی بودجه کشور نیز باید لحاظ شود، تصریح کرد: فاز اول این اردوگاه در صورت تخصیص بودجه مورد نیاز برای انتقال ۲۰۰۰ زندانی از محکومین مواد مخدر تکیمل و در نیمه اول سال آتی به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار کرمان نیز در این جلسه گفت: برای تامین بودجه مورد نیاز راه اندازی این اردوگاه استانداری کرمان بخشی از بودجه مورد نیاز را تامین و همچنین تامین نیروی انسانی برای شروع فعالیت این مرکز اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

فدایی همکاری و هم افزایی نهادهای ذیربط در این زمینه را اقدامی برای تامین امنیت و سلامت جامعه دانست.

در ابتدای این جلسه امیری مدیرکل زندان های استان کرمان گزارشی از وضعیت این پروژه، اعتبارمورد نیاز و موانع و محدودیت های بودجه ای را ارائه نمود.

در این جلسه جمعی از مدیران کل ستادی سازمان زندان ها و همچنین کارشناسان سازمان برنامه و بودجه استان کرمان نیز حضور داشتند.

شایان ذکر است پروژه ساخت اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان کرمان از چندین سال پیش آغاز و علیرغم پیشرفت فیزیکی زیاد هنوز به بهره برداری نرسیده است.

در پایان مقرر شد کارگروه مشترک سازمان زندان ها، ستاد مبارزه با موادمخدر و استانداری کرمان مصوبات این جلسه را از طریق مراجع ذیربط پیگیری نمایند تا عملیات اتمام پروژه مذکور به زودی آغاز شود.

 

کد مطلب: 76477
زمان انتشار: چهارشنبه 20 آذر 1398 - 11:30:41
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-1

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری