به روز شده: 4 ساعت و 8 دقیقه قبل
کد مطلب: 76479
زمان انتشار: چهارشنبه 20 آذر 1398 - 13:46:42

هادی: تمرکز زدایی در حوزه های مختلف و تفویض اختیار به مدیران استانی در دستور کار قرار دارد

هادی: تمرکز زدایی در حوزه های مختلف و تفویض اختیار به مدیران استانی در دستور کار قرار دارد
قوه قضائیه  - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: برای تسریع برخی فرآیندها، برنامه تمرکززدایی و تفویض اختیار در برخی امور به مدیران کل استانها با تأکید بر قانون مداری در دستور کار قرار دارد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت و اسناد کشور، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ثبت اسناد واملاک کشور در همایش مسئولین امور اداری و کارگزینی ادارات کل استانها که در اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران برگزار شد، با اشاره به برنامه های تحولی که در دستور کار قرار گرفته است ، گفت: هدف از برگزاری این همایش تشریح برخی سرفصل های عملکردی قابل تفویض در حوزه مدیریت منابع انسانی به استان ها و ارائه آموزش های لازم به مسئولین امور اداری و کارگزینی در این راستا می باشد.

علی هادی افزود: اقتضای شرایط اعتباری و مسائل و مشکلات کنونی جامعه امروز این است که با تغییر برخی رویه و فرآیندها ضمن صرفه جویی در منابع  و امکانات مسیر ارائه خدمت و دست یابی به نتایج عملکردها تسهیل شود.

وی گفت: تمرکز ما در این همایش بر آموزش تفویض اختیار برخی امور مرتبط با نیروی انسانی و اجرای قوانین ومقررات مرتبط با رشد و ارتقاء شغلی کارکنان می باشد.

وی گفت: تأخیر در صدور برخی احکام مرتبط با ارتقاء رتبه و طبقه شغلی کارکنان به لحاظ گستردگی امور در ستاد سازمان و تعداد پرونده هایی که در این رابطه باید در کمیته های مربوط مورد بررسی و تأیید قرار گیرد در برخی موارد با عدم پرداخت به موقع مطالبات و قرار گرفتن آن در ردیف دیون مالی سالیانه می شود و این امر ضمن بروز برخی مشکلات در مسیر تسویه مالی با کارکنان، زمینه نارضایتی آنان را نیز به همراه دارد.

وی تأکید کـرد: در این راستا و برابر قانون انجام فرآیند اعطـای رتبه و طبقه شغلی به کـارکنان واجد صلاحیت در استان ها تا رده رئیس اداره به مدیران کل استانی تفویض شده  و این امر بدون شک ضمن تسریع امور مرتبط با این بخش ، در افزایش بهره وری و رضایتمندی کارکنان نیز تأثیر خواهد داشت.

وی با اشاره به این که همواره باید قوانین و مقررات به نفع کارکنان تعبیرو اعمال شود، گفت: حجم خدماتی که هم اکنون در حوزه های ثبتی به مراجعین در حال ارائه می باشد گویای تلاش و اهتمام کارکنان است و ما وظیفه داریم حمایت کامل را با برنامه ها و تدابیر لازم از آنان به عمل آوریم.

هادی یادآور شد: تسریع فرآیند تبدیل وضعیت کارکنان از قراردادی به پیمانی و از پیمانی به رسمی و اعمال مدارک تحصیلی برابر دستورالعمل ها و مقررات از دیگر مواردی است که در دستور کار این همایش قرار دارد و با آسیب شناسی فرآیند اجرایی این امور بدون شک در آینده گام های مؤثری برای کارکنان برداشته خواهد شد.

وی نقش امور اداری و منابع انسانی را در رشد و حمایت قانونی از کارکنان با اهمیت توصیف کرد و گفت: شنیدن مسائل و مشکلات کارکنان و تلاش برای رسیدگی سریع به درخواست های قـانونی آنها از وظایف و تکالیف امور اداری در استان هاست و مدیران کل استانی باید همواره بر این امر نظارت و تأکید جدی قرار دهند.

 

کد مطلب: 76479
زمان انتشار: چهارشنبه 20 آذر 1398 - 13:46:42
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری