به روز شده: 12 دقیقه قبل
کد مطلب: 76604
زمان انتشار: یکشنبه 1 دی 1398 - 11:19:22

بیانیه نمایندگان اقلیت‌های دینی در محکومیت قطعنامه حقوق بشری علیه ایران

بیانیه نمایندگان اقلیت‌های دینی در محکومیت قطعنامه حقوق بشری علیه ایران
اقلیت ها  - نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس قطعنامه‌ حقوق بشری علیه ایران را محکوم کردند و از دستگاه‌ دیپلماسی خواستند تا ضمن پایش مواضع کشورهای معاند دسیسه‌های ضد ایرانی را در عرصه‌ بین‌المللی خنثی کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، یوناتن بت‌کلیا، سیامک مره‌صدق، اسفندیار اختیاری کسنویه یزد، کارن خانلری و ژرژیک آبرامیان نمایندگان آشوریان، کلیمیان، زرتشتیان، مسیحیان ارمنی شمال کشور و مسیحیان ارمنی جنوب کشور در مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای ضمن محکومیت تصویب قطعنامه علیه نقض حقوق بشر در ایران، آن را رویکردی یکجانبه و مغرضانه دانستند.


متن بیانیه به این شرح است :

«در نشست هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، قطعنامه‌هایی در دستور کار قرار گرفت و یکی از آنها، قطعنامه حقوق بشری علیه ایران بود که از سوی کانادا پیشنهاد شد. در رأی‌گیری به عمل آمده 81 عضو سازمان ملل متحد موافق قطعنامه بودند، در حالی که 30 عضو رأی مخالف، 70 عضو رأی ممتنع داده و 12 عضو نیز در رأی‌گیری شرکت نکردند.

این قطعنامه اگرچه در ظاهر محتوای حقوق بشری دارد ولی ماهیتا بیانیه‌ای سیاسی است که کاملا به صورت ابزار فشار با اهداف راهبردی مشخص علیه کشورمان مطرح و اعمال می‌شود.

ما نمایندگان اقلیت‌های دینی مجلس شورای اسلامی قطعنامه مذبور را به مثابه استفاده ابزاری از مفاهیم حقوق بشر به شدت محکوم کرده و آن را رویکردی یکجانبه و مغرضانه می‌دانیم که بار دیگر با بکارگیری استانداردهای چندگانه سعی در انزوای بین‌المللی کشورمان دارد.

ما همچنین از دستگاه دیپلماسی کشورمان انتظار داریم با بیان محکومیت رساتر و موثرتر در قبال این قطعنامه، بر اساس صف‌آرایی‌های جهانی در خصوص اینگونه قطعنامه‌هایی، پایش مواضع و حرکات کشورهای معاند و مرتجع منطقه را همواره در دستور کار خود داشته باشد و همگام با کشورهای دوست چنین دسیسه‌های ضد ایرانی آمریکایی، رژیم صهیونیستی و متحدانش را در عرصه‌های بین‌المللی خنثی سازد.»

کد مطلب: 76604
زمان انتشار: یکشنبه 1 دی 1398 - 11:19:22
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب