به روز شده: 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 76768
زمان انتشار: یکشنبه 8 دی 1398 - 16:30:32

اسقف اعظم کلیسای سرکیس: داعش به نام اسلام جنایت می‌کند/ انجام عمل نیک تأکید همه ادیان الهی است

اسقف اعظم کلیسای سرکیس: داعش به نام اسلام جنایت می‌کند/ انجام عمل نیک تأکید همه ادیان الهی است
اقلیت ها  - اسقف اعظم کلیسای سرکیس با تبریک سالروز میلاد حضرت مسیح(ع) و آغاز سال نو میلادی گفت: داعش به نام اسلام که منشا مهر و محبت الهی است دست به جنایات وحشتناک و کشتن انسان‌های بی‌گناه می‌زند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سیبوه سرکیسیان روز یکشنبه در آیین میقات ماه و صلیب در کلیسای سرکیس تهران ضمن نکوداشت و تجلیل از خانواده معزز شهدای ادیان توحیدی اظهار داشت: جنایات داعش در حالی انجام می گیرد که پیامبران همه ادیان الهی توصیه ایی جز رفتن به سمت خداوند و انجام اعمال نیک ندارند.

وی با بیان اینکه پیام حضرت محمد مصطفی(ص) آخرین پیامبر خداوند هدایت مردم به سمت خداوند بوده است، تصریح کرد: جنایات وحشتناک داعش در حالی انجام می گیرد که خود را مدعی اسلام معرفی می کنند اما مرتکب قتل می شوند.

اسقف اعظم کلیسای سرکیس اظهار داشت: محبت به یکدیگر، تعامل هرچه بیشتر انسان ها با یکدیگر و رفتن به سمت خداوند مورد تاکید همه ادیان الهی است که در کتاب قرآن کریم نیز به صراحت بر آن تاکید شده است.

وی با بیان اینکه ملت های جهان باید هرچه بیشتر با هم تعامل کرده و همبستگی ایجاد کنند، گفت: برگزاری اینگونه اعیاد فرصت مناسبی برای اتحاد و همدلی بیشتر بین ملت ها است تا بتوانیم خداوند را هرچه بیشتر پرستش کنیم.

طبق گزارش ایرنا، سیبوه سرکیسیان یکی از اهداف برگزاری اینگونه آیین ها و نیز میقات ماه و صلیب را ارتقا تعاملات فرهنگی و دوستی هرچه بیشتر بین مسلمانان و مسیحیان عنوان کرد و گفت: دوری از گناه و انجام اعمال نیک و رفتن به سمت خداوند وظیفه همه انسان ها با ادیان مختلف است.

آیین میقات ماه و صلیب در کلیسای سرکیس تهران

 

در حاشیه این آیین که با حضور برخی مسئولان کشوری از جمله سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه و نیز  مسئولان ادیان مختلف در کلیسای سرکیس برگزار شد، از خانواده های معزز شهدای ادیان با اهدا شاخه گل و لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.

همچنین در پایان این مراسم کیک پخته شده ویژه آغاز سال نو میلادی و تولد حضرت عیسی (ع) توسط سیبوه سرکیسیان اسقف اعظم کلیسای سرکیس برش خورد و میان حاضران توزیع شد.

 

کد مطلب: 76768
زمان انتشار: یکشنبه 8 دی 1398 - 16:30:32
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب