به روز شده: 2 ساعت و 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 76916
زمان انتشار: پنجشنبه 19 دی 1398 - 17:34:38

فرمانده هوافضای سپاه: حمله موشکی آغازیک عملیات بزرگ بود/۱۳ موشک به سمت پایگاه‌های آمریکا شلیک کردیم

فرمانده هوافضای سپاه: حمله موشکی آغازیک عملیات بزرگ بود/۱۳ موشک به سمت پایگاه‌های آمریکا شلیک کردیم
حقوق بشر  > ایران  - فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: ضربات موشکی به یکی از مهمترین پایگاه های امریکا در قالب عملیات شهید سلیمانی, آغاز یک عملیات بزرگ بود که درکل منطقه ادامه پیدا خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر ، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه با ارائه سخنانی در رسانه ملی به تشریح جزئیات و ابعاد حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» پرداخت.

بر اساس این گزارش حاجی زاده عنوان کرد: ضربات موشکی به یکی از مهمترین پایگاه های آمریکا در قالب عملیات شهید سلیمانی, آغاز یک عملیات بزرگ بود که درکل منطقه ادامه پیدا خواهد کرد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد : مادنبال کشتن نبودیم مادنبال ضربه زدن به ماشین نظامی دشمن بودیم.

وی تصریح کرد: خون شهدای ما بهای بسیار بالایی دارد که نمی توانیم برای آن حدی قائل شویم، طبیعتا در ازای خون بهای آنها؛ ضربه زدن به پایگاه های آمریکایی یا سرنگون کردن هواپیماهای آنها یا حتی کشتن ترامپ هم ارزش چندانی ندارد و خون بهای واقعی آنها همانطور که مقام معظم رهبری تاکید فرمودند اخراج کامل آمریکا از منطقه است.

سردار حاجی زاده اضافه کرد: طبیعتا همه ملت ها و گروه های مقاومت که برای اخراج آمریکایی ها تلاش خواهند کرد، امیدواریم که دولت ها نیز پیش قدم بشوند، همانطور که دولت عراق و پارلمان این کشور طرح خروج نیروهای آمریکایی از این کشور را تصویب کرد، سایر کشورها نیز پیش قدم بشوند، در غیراین صورت ملت ها به زور ضرب آمریکایی ها را از منطقه اخراج می کنند.

ما در عملیات های گذشته که در مقابل گروه های تروریستی مشابه داعش انجام دادیم توقع مقابله نداشتیم ولی طبیعتا در عملیات شهید سلیمانی مقابل ما آمریکایی ها بودند، پایگاه های آمریکایی پس از جنگ جهانی دوم تیری به سمتشان شلیک نشده بود، با این اوصاف توقع مقابله بود و خود را برای یک نبرد آمده کره بودیم و طبیعتا ضربات بعدی ما سنگین تر و حتما با وسعت بیشتری بنا داشتیم انجام دهیم که با خویشتن داری آنها جنگ ادامه پیدا نکرد.

فرمانده هوا فضا سپاه گفت: ما ۱۳ موشک به سمت پایگاه‌های عراق شلیک کردیم، اما چند صد موشک را آماده شلیک کرده بودیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: ما در این عملیات دنبال کشتن کسی نبودیم، اگر چه حتما ده‌ها نفر کشته و زخمی شده اند، می‌توانستیم طوری عملیات را طراحی کنیم که در گام اول ۵۰۰ کشته داشته باشند و اگر جواب می‌دادند، در گام‌های دوم و سوم, ۴ تا ۵ هزار کشته می‌دادند.

طبق گزارش میزان، وی در این نشست خبری گفت: همه موشک‌ها به هدف اصابت شد و حتی یک تیر به سمت موشک‌های ما شلیک نشد، آمریکائی‌ها در آماده باش کامل بودند و ۱۲ فروند هواپیمای شناسایی با نگرانی مراقبت می‌کردند.

سردار حاجی زاده تصریح کرد: پایگاه‌های التاجی، عین الاسد، شهید معفر اردن و علی السالم کویت در نقشه ترور سردار سلیمانی مشارکت داشتند اولین گزینه مان برای انتقام پایگاه التاجی بود، اما در ادامه عین الاسد را انتخاب کردیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه اضافه کرد: همان طور که حججی زیاد داریم، از کسانی هم که بالقوه حاج قاسم هستند زیاد داریم، مردم نگران نباشند و به آینده امیدوار باشند.

کد مطلب: 76916
زمان انتشار: پنجشنبه 19 دی 1398 - 17:34:38
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد