به روز شده: 8 ساعت و 30 دقیقه قبل
کد مطلب: 76942
زمان انتشار: یکشنبه 22 دی 1398 - 14:09:05

نماینده ارامنه شمال ایران: سردار سلیمانی با شهادت خود سبب تحکیم و تعمیق انسجام ملی شد

نماینده ارامنه شمال ایران: سردار سلیمانی با شهادت خود سبب تحکیم و تعمیق انسجام ملی شد
اقلیت ها  - نماینده مردم ارامنه شمال ایران در مجلس گفت: سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی با شهادت پرافتخار خود نیز برکت تحکیم و تعمیق انسجام ملی را برای ملت بزرگ ایران به ارمغان آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، کارن خانلری در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 22 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود با درود به روح پرفتوح شهداء و روح بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و نثار بی شائبه‌ترین ارادات قلبی به حضور رهبر انقلاب، گفت: به بازماندگان سوانح و حوادث دلخراش چند روز اخیر تسلیت می گویم.

نماینده مردم ارامنه شمال ایران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آمریکا با ترور ناجوانمردانه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی سعی در تحقق آمال راهبردی خود و رژیم صهیونیستی دارد و آن چیزی جز تخریب روند صلح در منطقه و تضعیف محور مقاومت، یعنی تنها نیروی واقعی در عرصه مبارزه با جرثومه تروریسم و طاعون افراطی گری، نیست.

وی ادامه داد: سردار حاج قاسم سلیمانی با حیات پر برکت و منش بی بدیل خود امنیت و صلح را برای تمامی ملل منطقه اعم از شیعه و سنی، ارمنی و آشوری، علوی و ایزدی تامین کرده و آنان را حول محور مقاومت هم داستان کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: حدود چهار سال پیش جمعی از جوانان ارمنی مدافع شهر حلب را در ایروان ملاقات کردم که از حقیر می خواستند تا درود بی کران و بوسه های گرمشان را نثار ژنرال سلیمانی نمایم. آنان می گفتند که این ژنرال بزرگ و شجاع ایرانی بارها و بارها ارامنه سوریه را از گزند تروریست های داعش و جبهة النصره در امان داشته است.

خانلری افزود: در نخستین فرصت دیدار با سردار ادای وظیفه کرده و در پاسخ از تبسم دلنشین پدرانه این بزرگوار تداعی اصل الهی حراست از کرامت انسانی را دریافت کردم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: سپهبد حاج قاسم سلیمانی با شهادت پرافتخار خود نیز برکت تحکیم و تعمیق انسجام ملی را برای ملت بزرگ ایران به ارمغان آورد. آری خداوند آدمیان بزرگ را اینچنین می آفریند که حتی پس از مرگ نیز برای زندگان منشاء خیر باشند.

نماینده مردم ارامنه شمال ایران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ای کاش خداوند ذره ای قدرت قضاوت، بینایی جهت رویت حقایق و نیز هوشمندی برای تحلیل وقایع به دشمنان کشورمان اعطا می کرد، تا شاید آنان دریابند که از هر قطره خون آن سردار شهید هزاران رهروی جان برکف برای پیمایش مشی قهرمانان هاش تکوین یافته اند.

وی ادامه داد: اگر آمریکا پس از این جنایت و نگین با واکنش های متناسب مواجه نگردد، بیگمان گونه ای جدید از قلدری نظامی و تروریسم دولتی در مناسبات بین المللی باب خواهد شد که حق تعیین سرنوشت ملتها و اصل همزیستی مسالمت آمیز کشورها را نشانه خواهد رفت.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: از این دیدگاه اقدام مقتدرانه حماسه آفرینان سپاه پاسداران در حمله موشکی به پایگاه نظامی آمریکا واقع در عین الاسد، حائز اهمیت راهبردی فراوان است.

خانلری افزود: از دستگاه دیپلماسی کشورمان انتظار می رود تحت رهنمودهای خردمندانه رهبر فرزانه انقلاب و براساس حق مسلم و طبیعی دفاع از خود، کلیة تمهیدات لازم جهت مجازات آمریکا، برای ارتکاب به ترور شهید قاسم سلیمانی، را فراهم سازد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امسال مصادف با یکصد و پنجمین سالگرد رحلت ستارخان سردار ملی انقلاب مشروطه است، گفت: انسان آزاده ای که به همراه آزادمردانی چون آیت الله طباطبایی، آیت الله بهبهانی، باقرخان سالار ملی، یپرم خان ارمنی، جعفرقلی خان بختیاری، سپهدار اعظم گیلانی و دیگران علیة استبداد داخلی و استعمار انگلیس و روسیه تزاری شجاعانه قد علم کرده و نخستین بذرهای آزادی و مردم سالاری را در میهن عزیزمان کاشتند.

نماینده مردم ارامنه شمال ایران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یکصد و پنجمین سالگرد رحلت ستارخان سردار ملی را به عموم ملت ایران، به ویژه هموطنان آذربایجانی تسلیت عرض می کنم.

وی ادامه داد: جامعة ارامنه ایران براساس مفاهیم بنیادی قانون اساسی جمهوری اسلامی از حقوق گوناگون از جمله آزادی انجام مناسک دینی، آزادی فرهنگی، اجتماعی و نیز سیاسی برخوردار است، به طوری که بستری مساعد برای پویایی و بالندگی این جامعه و سایر جوامع اقلیت دینی مهیا شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: با این همه جامعه ارامنه ایران طبعا مشکلاتی هم در زمینه های اقتصادی، حقوقی، فرهنگی و استخدامی دارد که برای حل و فصل آنها، ما نمایندگان اقلیت های دینی مجلس با توسل به مجموعه راهکارهای حکومتی موجود در حال انجام وظائف قانونی خود هستیم.

خانلری افزود: در این خصوص مایلم از تریبون خانه ملت به دشمنان کشورم قویا گوشزد کنم که ژست دایه دلسوزتر از مادر تحت لوای قطعنامه های کانادایی حقوق بشر نگیرند و اشک تمساح‌شان را برای کشورهای خودشان نگاهدارند.

طبق گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: ما جوامع اقلیتهای دینی به هیچ وجه به چنین قطعنامه های مداخله جویانه ای نیاز نداریم. ما برای حل مشکلات خود همواره به مجاری تقنینی و سازوکارهای موجود در نظام جمهوری اسلامی ایران اعتقاد، اعتماد و امید راسخ داشته و خواهیم داشت.

نماینده مردم ارامنه شمال ایران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما برای حفظ این مرز پرگهر، صیانت از استقلال سیاسی کشور و پاسداری از ارزشهای انقلابمان خون‌ها نثار کرده و خواهیم کرد، زیرا عمیقا معتقدیم که از منظر تمامیت سرزمینی، انسجام، توسعه و اقتدار ملی، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هیچ آلترناتیوی ندارد.

کد مطلب: 76942
زمان انتشار: یکشنبه 22 دی 1398 - 14:09:05
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب