به روز شده: 1 ساعت و 33 دقیقه قبل
کد مطلب: 76945
زمان انتشار: یکشنبه 22 دی 1398 - 15:04:24

رحمانی فضلی: مردم نگران تامین کالا و رفع نیاز بازار نباشند

رحمانی فضلی: مردم نگران تامین کالا و رفع نیاز بازار نباشند
حقوق شهروندی  - وزیر کشور گفت: براساس اعلام نمایندگان دستگاه‌های مرتبط، برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌های لازم برای پایان سال و رمضان سال آینده با اولویت برای تامین کالا و رفع نیاز بازار حتی در شرایط افزایش تقاضا انجام شده است و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در چهل و چهارمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور  براساس گزارشات ارائه شده در این جلسه گفت: با پشت سرگذاشتن برخی التهابات و تحولات در بازار ارز، درحال حاضر شاهد ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار هستیم.

وی افزود: در بازه زمانی منتهی به نیمه نخست دی ماه سال جاری، از ۱۰۰ قلم کالای اساسی کشور ۳۶ قلم بین تا ۵ درصد افزایش، تنها ۶ قلم کالا بیش از ۵ درصد افزایش قیمت، ۳۷ قلم روند کاهشی داشتند و قیمت مابقی کالا‌ها نیز ثابت بوده است.

وزیر کشور در ادامه تصریح کرد: براساس اعلام نمایندگان دستگاه‌های مرتبط، برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌های لازم برای پایان سال و رمضان سال آینده با اولویت برای تامین کالا و رفع نیاز بازار حتی در شرایط افزایش تقاضا انجام شده است و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

رحمانی‌فضلی اضافه کرد: بنابر اعلام نماینده جهاد کشاورزی محصولات کشاورزی با خرید‌های حمایتی دولت به وفور ذخیره شده است و حدود ۳۵ هزار تن پرتغال و ۲۵ هزار تن سیب برای پایان سال خریداری و ذخیره سازی شده است و محوریت اقدامات حمایت از تولید داخلی بوده است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: برمبنای گزارش ها، هرگونه نگرانی از جهت تامین گوشت مرغ تا پایان سال مرتفع شده است و افزایش روند جوجه ریزی به میزان ۱۳۰ میلیون قطعه موجب شده تا مشکلی در این راستا نداشته باشیم.

رئیس شورای امنیت کشور همچنین به گزارشی درخصوص وضعیت اعتراض‌ها نسبت به شرایط اقتصادی و معیشتی که در این جلسه ستاد مطرح و بررسی شد، اشاره کرد و گفت: تعداد کل تجمعات اعتراضی در آذرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۴۶ درصدی داشته است و همچنین تعداد کل تجمع کنندگان نیز با کاهش ۵۳ درصدی مواجه بودند.

وزیر کشور در همین زمینه به جزئیات تفکیک شده‌ای از روند کاهش تجمعات در یک ماهه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ارائه کرد و گفت: تجمعات کارگری ۴۴ درصد، تجمعات صنفی ۴۴ درصد و تجمعات اقتصادی ۶۲ درصد، نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

 رحمانی فضلی به برخی موضوعات مهم مورد نارضایتی مردم در عرصه اقتصادی اشاره کرد و گفت: آثار مترتب بر سهمیه بندی بنزین، کمبود گاز مایع در چند استان از جمله؛ استان سیستان و بلوچستان و نارضایتی سپرده گذاران موسسات مالی، از این جمله هستند که با تدابیر لازم برخی از این نارضایتی مرتفع شده است.

وی براساس گزارش ارائه شده از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درخصوص وضعیت نظارت بر بازار و نوسان قیمت‌ها پس از اجرای طرح اصلاح قیمت سوخت گفت: قیمت ۱۰۰ قلم کالای اساسی مورد بررسی، بطور متوسط حدود ۴ درصد افزایش قیمت داشته است و تأثیر واقعی و عملی این طرح بر روند افزایش قیمت ها، بسیار کمتر از میزان افزایش قیمت‌ها در فضای ادراک عمومی مردم است.

همچنین وزیر کشور در پایان این جلسه ضمن مرور برخی موضوعات اساسی در عرصه اقتصادی کشور و ابعاد اطلاع رسانی آن، با تاکید بر استمرار پیگیری‌های دقیق برای صیانت از تثبیت قیمت ارز از سوی بانک مرکزی، تأکید کرد: انتظار داریم نوساناتی که در روز‌های پشت سر گذاشته در این زمینه شاهد بودیم، بیش از پیش کنترل شود.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور همچنین به ادامه بررسی بودجه سال آینده و تاثیرات آن در سطح جامعه اشاره کرد و ضمن تأکید براهمیت نقد کارشناسانه بودجه و ابعاد مختلف آن، برخی گفتار‌های سیاسی رسانه‌ای غیر مسئولانه مطرح شده در فضای بررسی‌های بودجه را غیر سازنده برشمرد، و از همه فعالان این عرصه خواست تا در اظهار نظر‌ها و مواجهات رسانه ای، از آمار و داده‌های دقیق، کارشناسی شده و مستند استفاده کنند.
کد مطلب: 76945
زمان انتشار: یکشنبه 22 دی 1398 - 15:04:24
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده