به روز شده: 7 ساعت و 24 دقیقه قبل
کد مطلب: 77006
زمان انتشار: سه شنبه 1 بهمن 1398 - 14:40:13

کودکان کار در معرض آسیب های روحی و روانی

کودکان کار در معرض آسیب های روحی و روانی
کودکان  - کودکان کار و خیابانی به دلیل احساس حقارتی که تجربه می کنند زمینه ایجاد اختلال شخصیتی در آنها بسیار بیش از سایر کودکان است و به همین دلیل بعضأ به رفتارهای ناشایست و حتی گاهی اوقات به خشونت دست می زنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، کودکان کار طبق نظر کارشناسان در ۴ گروه طبقه بندی می شوند. گروه اول کودکان فقیری هستند که شب‌ها به خانه‌شان برمی‌گردند، به مدرسه می‌روند و بزهکار نیستند. گروه دوم نسبتا مستقل‌ هستند و پیوندهای آن‌ها با خانه در شرف از هم گسستن است. حضور آن‌ها در مدرسه کمرنگ و در ادامه بزهکار می‌شوند. گروه سوم کودکان خانواده‌های فقیر خیابانی هستند که به همراه خانواده خود در خیابان زندگی و کار می‌کنند. گروه چهارم نیز تماس خود را با خانواده قطع کرده‌اند و تمام وقت خود را در خیابان می‌گذرانند و کودکان خیابانی واقعی هستند.

روانشناسان معتقدند کودکان کار اغلب در معرض خطر آسیب های جسمی و روانی هستند . کودکان کار و خیابانی از منظر بهداشت و تغذیه دچار کمبودهایی هستند و آسیب های جسمی و روحی و روانی زیادی را متحمل می شوند.

این کودکان به دلیل فقر اکثرا درس نخوانده‌اند و آینده‌ای نامعلوم در انتظار آن‌هاست که همین منجر به بروز اضطراب در وجودشان می‌شود، به همین دلیل این کودکان در خود فرو رفته‌اند و با محیط بیرون ارتباط خوبی نمی‌توانند برقرار کنند. کار کردن کودکان در خیابان ممکن است آن‌ها را به بزهکاری بکشاند و یا به سوی مصرف مواد مخدر گرایش پیدا کنند، دختران کار خیابانی نیز ممکن است در معرض تعرض جنسی قرار بگیرند.

کودکان کار و خیابانی به دلیل احساس حقارتی که تجربه می کنند زمینه ایجاد اختلال شخصیتی در آنها بسیار بیش از سایر کودکان است و به همین دلیل بعضأ به رفتارهای ناشایست و حتی گاهی اوقات به خشونت دست می زنند.

 

کد مطلب: 77006
زمان انتشار: سه شنبه 1 بهمن 1398 - 14:40:13
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب